zavřít

Uplynulý týden očima redakce: nemocní hráči

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Redakce se sice v kompletním složení dostavila a ve zdraví přežila Fight Club 400, jenže krátce poté polovina členů buď onemocněla, nebo někam odjela (odjede). I přes nepříznivé zdravotní a cestovní stavy jsme se ale stihli dostat jak ke hrám, tak k jiným více či méně souvisejícím aktivitám. S vydáním Hitmana, Battlefieldu i Falloutu nám předvánoční herní sezónu pomalu vrcholí, ale pořád nás ještě čeká několik zajímavých kousků a neméně zajímavé rozhodování o hrách roku, které se blíží.

Aleš: Já se tenhle týden přidal ke ztrátám jak v redakci, kde jsme měli pořádný podstav kvůli nemocem a dalším okolnostem, tak i na bojišti. Vlastně Bojišti, tedy Battlefieldu. Jakkoliv mne baví, protože je to pořád Battlefield a vlastně je asi nejblíž z moderních verzí mé milované Bf 1942, pořád si brblám pod vousy, že první světová mi sedla víc. Atmosférou, chováním zbraní, a nakonec i hráčů. Ale vývoj nezastavíš, a tak budu s poloautomatickou puškou na bojišti spíš běhat jako exot. Samozřejmě jsem se i ponořil do Football Manageru, který jsem se zapřísáhl, že nebudu hrát a samozřejmě pořád hraju Gwent. Jen mám pocit, že tohle CD Projekt těžce nezvládl. Nikdo pořádně neví, že už vyšla plná verze, nízký počet hráčů způsobuje delší čekání na zápasy a meta je pořád dost rozháraná. Možná, že se za čas bude říkat, že Gwent podlehl Artifactu, ale ve skutečnosti se mi zdá, že podléhá sám sobě...

Adam: Já to tentokrát zkusím z trochu jiného soudku. Navzdory nemoci jsem se po delší době dostal do kina. Venoma s dovolením ignoruju, Grinch mě taky neláká, takže volba padla na Bohemian Rhapsody. Projekt s docela pohnutou minulostí, kdy se kolem hlavní role motal třeba Sacha Baron Cohen. Ten se mi na Freddieho na první dobrou hodil víc, ale Malek dokázal přesvědčit už v trailerech a ve filmu byl výborný. Stejně jako všichni ostatní. Takže pokud nemáte do čeho píchnout a chcete trochu překroucenou historii legendární kapely ve stravitelném mainstreamovém podání, s Bohemian Rhapsody rozhodně nešlápnete vedle. I přes více jak dvouhodinovou délku jsem se ani chvilku nenudil, naopak by některé pasáže zasloužily ještě trochu protáhnout. Včetně finálního Live Aid, na jehož filmovou verzi byla radost se dívat. Za mě tedy jasný palec nahoru.

Vašek: Byl to dobrý týden pro válku. Dozvěděli jsme se konkrétní fakta o remasterech legendárních strategií ze série Command & Conquer, kterých se ujmou sami původní autoři. A koho nezajímá velení ani dobývání, ten se může pomalu těšit na Battlefield V. Mám k němu nějaké výhrady, a to jak v singleplayeru, který jsme vám už ukázali v GamesPlayi, tak k multiplayeru. Ale zároveň si návrat do druhé světové pořád užívám. Svoje dojmy dám co nejdřív dohromady do recenze, pokud mě tedy příliš nezdrží drobné užíračky času v podobě zaklínačského Thronebreakera (ten se bohužel neprodává tak, jak by bylo zdrávo) a Magic: The Gathering Arena, kam konečně dorazilo hraní s přáteli. Myslím, že pomalu nastává čas na další stream s Patrikem.

Patrik: Tak to abych si vyhradil čas na desítky zápasů, abych otevřel spoustu boosterů a postavil z nich decky, za které by se nemusel stydět žádný začátečník. Ale jak si to mohu dovolit, když každou chvílí musím zbavit pole plevelu, pohnojit plodiny a sklidit úrodu? Přesně tak. Čekání na Farming Simulator 19 je (alespoň pro mě) u konce. Nový díl je zase o kousek dál – lépe se na něj kouká nejen díky vylepšenému grafickému enginu, ale i detailním animacím těžké techniky. Nabízí spoustu novinek, ale stále zachovává svou tvář. Už se nemůžu dočkat, až nakoupím flotilu strojů značky John Deere a podmaním si celou mapu! Tak zhruba za rok očekávejte mou sovu s prostým vzkazem: „Povedlo se.“

Jirka: Tak už jste to taky slyšeli? Do Battlefieldu V dorazila podpora ray tracingu. Šest dní po „early launchi“ pro předplatitele, a ještě před datem oficiálního vydání, které v DICE stanovili na 20. listopadu. Popravdě, tak brzy jsem to nečekal.

Ihned jsem se pustil do stahování. Nejprve update samotného Battlefiledu, poté nové ovladače grafické karty, a nakonec ještě aktualizace Windows na verzi 1809, která zprovozňuje technologii DXR, nutný základ pro raytracing. Samozřejmě, že to nebylo tak jednoduché: právě na tom základu se to totiž zaseklo.

Ani za boha se mi nedařilo donutit Windows, aby začal s aktualizací. Manuální vynucení: neúspěch. Úpravy registrů: neúspěch. Upgrade z USB: ani náhodou. Už jsem se smířil s tím, že budu muset podstoupit čistou instalaci. Ale pomohla trocha vyhledávací magie na redditu. Pár uživatelů si stěžovalo na stejný problém a společně jsme ho vyřešili. Chtělo by se mi říct, konec dobrý, všechno dobré, ale to by to nebylo EA.

V EA se totiž rozhodli, že to recenzentům pěkně osolí. Zavedli limit na počet konfigurací, které mohou hru spustit z jednoho účtu. A do toho, prosím vás, spadá i změna grafické karty! Jakmile jsem tedy vyměnil mou GTX 1070 za RTX 2070, Battlefield V mi ledabyle oznámil, že jsem ho v poslední době zapnul na podezřelém množství zařízení (byly to dva počítače!), takže se odmítá spustit a musím nějakou dobu počkat. Od podobně stižených uživatelů jsem se dozvěděl, že nějaká doba znamená 24 hodin. Paráda. Samozřejmě, že ani dvě hodiny na podpoře EA nic nevyřešilo. Takže jsem Origin zase vypnul a šel se koukat na videa šťastnějších testerů. Díky, EA!

Tagy: souhrn

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.