Máte námět či připomínku? Napište nám
Ubisoft má jasno a říká: „Naše DRM je úspěšná“
zdroj: Archiv
Téma

Ubisoft má jasno a říká: „Naše DRM je úspěšná“

29. 7. 2011 12:17 | autor: Aleš Smutný |

Vlnu nevole vzbudilo oznámení Ubisoftu, že Driver: San Francisco bude bráněn před hráči neblaze proslulou protipirátskou ochranou (DRM), vyžadující neustálé připojení k internetu.

Jenže dle slov Ubisoftu jde o pochopitelný krok, protože právě toto DRM pro společnost přináší zisky (tedy, ono minimalizuje ztráty) a tím pádem je úspěšné. Zástupce Ubisoftu na rovinu prohlásil: „Míra redukce pirátství u titulů, které neustálé připojení vyžadovaly, je natolik velká, že z tohoto úhlu pohledu je implementace DRM úspěchem“.

Tím potvrzuje, že každý den, kdy není DRM prolomeno, pro vydavatele znamená peníze navíc a zjevně ne malé, když firmě nevadí negativní reakce ze strany hardcore komunity. A už už se zdálo, že stejný typ ochrany (dle popisu na Steamu) postihne i PC verzi velmi nadějně vyhlížejícího počinu From Dust. Naštěstí se tak nestane, Ubisoft sdělil, že tahle strategie nebude vyžadovat trvalé připojení, byť zde nějaké DRM samozřejmě bude. Jaké, to ještě nevíme, nicméně je to alespoň jedna dobrá zpráva. From Dust vyjde na PC 17. srpna, což je za necelé 3 týdny.

Nejnovější články