zavřít

Skyrim na PC bude port z konzolí...

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

...což ale není nic překvapivého, protože jak hlavní designér Craig Lafferty konstatuje, vše, co dělají je vyvíjeno na konzole a s portováním na PC mají velké zkušenosti. „Ano, vyvíjíme primárně na konzole a pak portujeme na PC, je to v pohodě“. Trošku děsivě znějí ovšem slova o zjednodušování a inspiraci Applem v kombinaci s hrou jako je TES: Skyrim.

„Chtěli jsme větší přístupnost, prostě abyste vzali ovladač a šli hrát. Levý trigger je levá ruka, pravý trigger je pravá ruka. Celý uživatelský interface je je otevřenější a přístupnější... jsme velcí fandové Applu a to se na něm projevilo. Působí přirozeně a velmi otevřeně, ostatně v menu strávíte spoustu času.“ Nu, ač tedy tyto komentáře zní trochu strašidelně, nedávní ukázka z gameplaye nepůsobila příliš „casual“. Spíše příjemně a atmosféricky. Podobně jsou na tom i nové screenshoty. Nicméně Lafferty se jasně staví i k další budoucnosti The Elder Scrolls na konzolích.

„Ze současného hardwaru jsme dostali hodně výkonu. Dost jsme se naučili z Falloutu a Oblivionu. Pochopili jsme také, teď s nástupem PS Move a Kinectu, že nové konzole by nevyšly včas, abychom mohli dělat Skyrim na ně a zároveň jej vydat v dohledné době“. Můžeme tedy čekat, že další díl The Elder Scrolls už bude plánován na nové konzole.

Games.cz E3 2011 speciál vám přinášejí sponzoři Conquest Entertainment a Electronic Arts.

Tagy: RPG

Zdroje: VG247,CVG

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.