zavřít

Situace kolem Grand Theft Auto IV v Česku

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hit jara se u nás dnes začal oficiálně prodávat a PS3 verze je hned nedostatkovým zbožím.

Aby nehrozilo opakování trablí z minulosti, nechal si domácí distributor poslat várky Grand Theft Auto IV z více zdrojů v zahraničí. Ale problémy naštěstí nenastaly a kamiony z Polska Rakouska a Anglie dorazily do skladu v Polabí již o víkendu. Nikdo z venku si však na obsah zásilky s nálepkou CONFIDENTIAL až do pozdního pondělního odpoledne sáhnout nesměl. Obavy z předčasného vpuštění hry do prodeje (viz kauza s Forza Motorsport 2) a pokuty vyplývající ze smluv s Take 2 byly zkrátka příliš vysoké na to, aby si to někdo odpovědný troufl. Paradoxní je, že mnohé řetězce ve Velké Británii či jinde GTA IV vesele prodávají už od pátku, což nám potvrdili různí čtenáři, a prochází jim to.

Oficiální termín zahájení prodeje hry v ČR byl původně stanoven na dnešní poledne, ale pak si to distributor rozmyslel, neboť by to asi většina obchodníků stejně nedodržela. Grand Theft Auto IV se tedy již od dopoledne normálně prodává, včetně pražské a brněnské kamenné pobočky Xzone. Předobjednávajícím se v těchto chvílích expeduje a zítra ji mají doma (včera se hra poštou odeslat nedala, viz první odstavec).

Manažera Xzone Martina Schovance jsme se aktuálně zeptali, jaký zájem zatím projevují zákazníci: "GTA IV frčí strašně rychle. PS3 verze je hned nedostatkovým zbožím, naštěstí jsme měli rezervováno dost kusů a na všechny předobjednávky se dostane." Verzí této hry pro PlayStation 3 má být málo i ve světě, jednak díky snížení přiděleného počtu kusů od Take 2 a také díky jejímu upřednostňování u zákazníků. Těžko říct, jestli ji vyvolala všeobecně rozšířená informace, že xboxová verze je mírně horší kvůli občasnému doskakování věcí na scénu (daň za absenci harddisku / nemožnosti instalace). Nebo zda za to může nestíhání výroby v Blu-ray fabrice (kde musí jinak i filmy dlouho čekat), ostatně žádná takováto rychle poptáváná PS3 hra tu ještě nebyla.

zdroj: vlastní

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.