zavřít

Reklamy na Fallout 3 pobuřují

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Obyvatel Washingtonu D.C. žádá odstranění plakátu na hru ze stanic metra, protože vyobrazuje jeho nejhorší obavy.

Zase jedna úsměvná kauzička. Obyvatel Washingtonu D.C. Joseph Anzalone čeká na místní metro, které stále nikde, a najednou na prostoru pro billboardy v hlavní stanici Metro Center spatřuje reklamní plakát na hru Fallout 3. Pohled na "ozbrojeného nepřátelského vojáka, který stojí pod zpustošenou pamětihodností Washington Monument a nad ním vlající americkou vlajku" ho pobuřuje natolik, že málem nedojede domů.

Protože jako důchodce asi nemá nic lepšího na práci, okamžitě sedá k e-mailu a agilně píše rozhořčený dopis do deníku Washington Post, který ho posléze otiskuje v dopisech čtenářů.


Občan v něm požaduje odstranění oné reklamy na Fallout 3 (to samé, co je na wallpaperu výše). A, aby toho nebylo málo, rovněž té, na níž se vyskytuje polozbořená budova Capitolu, prý jako by ji zasáhla řízená střela, a město na pozadí se nachází v ruinách. Odpovědná osoba ve vedení místní přepravní společnosti by dle něj měla příště pečlivěji zvážit, co všechno dovolí pustit na reklamní plochy.

A důvod celého naštvání? "Obyvatelé Washingtonu D.C. nepotřebují denně připomínat, že jejich město je hlavním cílem útoku. Nepotřebují každý den vidět své nejhorší obavy."


Co dotyčnému poradit? Asi něco jako: Pane, koukejte se v metru někam jinam :) A také... jak by to asi dopadlo, kdyby si takhle každý stěžoval, že mu naskakují pupínky při pohledu na támhletu herečku na billboardu? Zdali Joseph Anzalone psal podobné dopisy i v době uvedení filmů jako Sum of All Fears (Nejhorší obavy) nebo War of the Worlds (Válka světů), v nichž Ameriku postihla podobná katastrofa, se ještě nepodařilo zjistit - nejspíš ne, protože o nich nevěděl. Což je vlastně důvod ke gratulaci grafikům Bethesdy, že se jim mistrně povedlo upoutat na postapokalyptický ráz - tedy hlavní vlastnost, na níž atmosféra hry stojí - a zajistit ji (bez sklouznutí k lacinosti) účinnou propagaci.

Jinak nutno dodat, že to ale není první takový případ: na jaře takhle musely být staženy z oběhu reklamy na Grand Theft Auto IV z autobusů v Chicagu a britský bulvární deník tehdy neváhal použít artwork právě z Falloutu 3 jako ilustraci k článku o světové teroristické hrozbě.

Více o Fallout 3, vycházejícím koncem tohoto týdne pro PC, PS3 a X360, v našich dojmech po dohrání a předešlém zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Grafika Fallout 3 hezčí na PC, X360 nebo PS3?  [23.10.2008 15:15 - jd]
Odtajněny hardwarové nároky Fallout 3 PC  [10.10.2008 00:00 - levis]
Jaká má být PC verze hry Fallout 3?  [9.10.2008 15:15 - mart]
Shrnutí první recenze Fallout 3  [7.10.2008 11:11 - jd]
zdroj: GamePolitics, Washington Post

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.