Máte námět či připomínku? Napište nám
Potkali se u soudu kvůli Modern Warfare: EA vs. Activision
zdroj: Archiv
Téma

Potkali se u soudu kvůli Modern Warfare: EA vs. Activision

24. 12. 2011 1:57 | autor: Petr Poláček |

Roztržka mezi Activision a EA sahá mnohem dále, než jen za letošní (uměle živené z obou stran ;) rivalství kvůli Modern Warfare 3 a Battlefield 3. Pokud jste na to nezapomněli, tak už více než rok a půl visí ve vzduchu potenciální soudní spor kvůli tomu, že EA údajně přetáhla z Activison stvořitele Modern Warfare her, jmenovitě Vince Zampellu a Jasona Westa. Na ty dva má ostatně Activision také leccos nastraženo, protože oni první byli cílem žaloby za porušení kontraktu atd.

EA i oba zmínění vývojáři, kteří si v mezičase pod patronátem EA založili studio Respawn (a intenzivně tesují nový titul), podali na Activision protižaloby a situace se tedy stala značně nepřehlednou. Všichni žalovali všechny a čekalo se, jak to rozsekne soud. A ten to rozsekl před třemi dny v Los Angeles. Výrok soudu rozčísl mlčení, které v posledních měsících kvůli mnohem důležitějším událostem kolem celého sporu Activision vs. EA vs. Zampella a West panovalo. Co se tedy bude dále dít?

Soudce Elihu Berle zamítl „požadavek“ EA a potvrdil, že předložené podklady jsou dostatečné na to, aby Activision mohla rozjet svůj soudní spor proti EA a Zamepellovi s Westem o 400 milionů dolarů. V tomto sporu se Activision bude snažit dokázat, že EA vědomě zasáhla do zaměstnaneckého vztahu mezi Activision a vývojáři Call of Duty (Zampella, West) tím, že EA oba vývojáře podpořila a napomáhala tak porušení jejich kontraktu s Activision.

Je třeba dodat, že výše zmíněné informace pochází z tiskové zprávy Activision a své stanovisko k tomu možná bude mít i EA. Jakmile ho zveřejní, samozřejmě vás budeme informovat. Do té doby si můžete do deníčků zapsat 7. květen 2012, kdy by se soudní spor mezi Activision, EA a oběma vývojáři měl naplno rozjet. Na výsledek jsme opravdu zvědaví.

Nejnovější články