zavřít

Potkali se u soudu kvůli Modern Warfare: EA vs. Activision

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Roztržka mezi Activision a EA sahá mnohem dále, než jen za letošní (uměle živené z obou stran ;) rivalství kvůli Modern Warfare 3 a Battlefield 3. Pokud jste na to nezapomněli, tak už více než rok a půl visí ve vzduchu potenciální soudní spor kvůli tomu, že EA údajně přetáhla z Activison stvořitele Modern Warfare her, jmenovitě Vince Zampellu a Jasona Westa. Na ty dva má ostatně Activision také leccos nastraženo, protože oni první byli cílem žaloby za porušení kontraktu atd.

EA i oba zmínění vývojáři, kteří si v mezičase pod patronátem EA založili studio Respawn (a intenzivně tesují nový titul), podali na Activision protižaloby a situace se tedy stala značně nepřehlednou. Všichni žalovali všechny a čekalo se, jak to rozsekne soud. A ten to rozsekl před třemi dny v Los Angeles. Výrok soudu rozčísl mlčení, které v posledních měsících kvůli mnohem důležitějším událostem kolem celého sporu Activision vs. EA vs. Zampella a West panovalo. Co se tedy bude dále dít?

Soudce Elihu Berle zamítl „požadavek“ EA a potvrdil, že předložené podklady jsou dostatečné na to, aby Activision mohla rozjet svůj soudní spor proti EA a Zamepellovi s Westem o 400 milionů dolarů. V tomto sporu se Activision bude snažit dokázat, že EA vědomě zasáhla do zaměstnaneckého vztahu mezi Activision a vývojáři Call of Duty (Zampella, West) tím, že EA oba vývojáře podpořila a napomáhala tak porušení jejich kontraktu s Activision.

Je třeba dodat, že výše zmíněné informace pochází z tiskové zprávy Activision a své stanovisko k tomu možná bude mít i EA. Jakmile ho zveřejní, samozřejmě vás budeme informovat. Do té doby si můžete do deníčků zapsat 7. květen 2012, kdy by se soudní spor mezi Activision, EA a oběma vývojáři měl naplno rozjet. Na výsledek jsme opravdu zvědaví.

Tagy: soud

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.