zavřít

Paradox chce pro své hry zkusit model předplatného

Windows

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Vydavatelství Paradox Interactive a jejich přidružená studia stojí za některými z nejkomplexnějších grand strategií dneška jako jsou Crusader Kings 2, Hearts of Iron 4 nebo třeba Europa Universalis 4. S tímhle žánrem se bohužel pojí i takový menší nešvar, jímž je velké množství rozšíření, která se za několik let existence nakupí. Ta mohou přijít hodně draho, zvlášť pokud s oním titulem začínáte a chcete si je pořídit všechna najednou. Paradox teď přišel s nápadem, jak tenhle šílený vstupní poplatek eliminovat.

O tomhle řešení se už nějakou dobu spekulovalo a nyní Paradox jeho možnost skutečně potvrdil na svém oficiálním fóru ve vláknu, kde se probírají různé experimenty kolem jeho her. Podle marketingového manažera Europy Universalis 4, Pontuse Rundqvista, by vydavatelství chtělo vyzkoušet model předplatného konkrétně na této strategii. Především proto, že ji novým obsahem podporují už sedm let a stížnosti od nováčků na vysoké pořizovací náklady poslouchají velmi často.

Rundqvist jedním dechem dodává, že předplatné nemá nahradit stávající možnosti, tedy nákupy jednotlivých datadisků i dalších menších dodatků. Žádný budoucí obsah nebude exkluzivní pro předplatitele, ani nebudete muset platit znovu za něco, co už jste si jednou pořídili. Je jen na vás, jestli se pro předplatné rozhodnete, nebo si dál budete vybírat, které balíčky koupit a které ne.

Paradox nicméně váhá nad tím, jak ono předplatné nacenit, s čímž jim má pomoct veřejný test, jehož součástí je i dotazník. Rundqvist zároveň upozorňuje, že s tímto modelem cílí zejména na nové zájemce o jejich hry, konkrétně zatím Europu Universalis 4, a až v druhé řadě na dlouholeté fanoušky, kteří už si patrně dávno koupili všechno, co chtěli. Předplatné teď projde uzavřeným testem, a pak se uvidí, jestli s ním Paradox půjde na veřejnost, případně do dalších svých titulů, jejichž rozšíření stojí dohromady stovky eur.

Pokud máte zájem konkrétně o ta pro EU 4, kromě předplatného se vám nabízí ještě jedna možnost. Humble Bundle jich teď totiž nabízí hned 17 za cenu 1. Více informací se dozvíte v Patrikově článku.

Tagy: strategie historická

Zdroje: Paradox fórum

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.