zavřít

Nilfgaard, Skellige, nebo monstra? Thronebreaker vás postaví proti všem

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Jeden by si myslel, že v bezpečí vnitrozemí Severních království na invazi ostrovanů ze Skellige nemůže dojít, ale opak je pravdou. Královna Meve se v Thronebreaker: The Witcher Tales musí popasovat nejen s nimi, ale taky se záplavou černých psů z Nilfgaardu, s mrchožrouty hodujícími na obětech války, s bandity i s Veverkami okupujícími lyrijské lesy. Shodou okolností prostě se všemi karetními frakcemi, které v Gwentu najdete.

37 minut záběrů z hraní stihne ukázat tři partie Gwentu a jednoho starého známého z knižní série. Máme tu Nilfgaarďany okupovaný Dravograd, který chce královna Meve se svou armádou osvobodit. Přestože je vojsko okupantů v přesile a lépe vybavené, z města ho sličná panovnice nakonec vyžene. Tahle příběhová bitva se zatím drží klasických pravidel, protože je na dvě vítězná kola a k výhře by královně stačilo buď zničit kartičku nepřátelského velitele, nebo vyhrát na body, což byla její preferovaná cesta.

Oslabenému městu ještě poskytne finanční podporu a na svém oři odcválá do západu slunce, aby jí o pár obrazovek cestu zkřížili nájezdníci ze severu. Plnovousy a rohaté helmy nenosí nikdo jiný, než ostrovní národy ze Skellige, které si pravidla Gwentu také ohýbají podle sebe. Kam Nilfgaard pošle spoustu trebuchet a katapultů, tam Skellige nasadí Lippyho Gudmunda s absurdním množstvím zdraví, ze kterého lze ale postupně ukrajovat, protože se na začátku každého kola utká s nejsilnější jednotkou nehledíc na frakci.

Ač nájezdníci, dokáže Lippy a jeho banda ocenit dobrý souboj, přestože prohraný, takže Meve s radostí přislíbí pomocnou ruku v páchání chaosu v nilfgaardských řadách. To už se ale královna setkává s udatných rytířem. Eyck z Denesle čistí kraj od nebezpečných gryfů a jiné havěti – kdo by potřeboval zaklínače, že? Možná někdo, kdo by se chtěl postavit drakovi. Každopádně je zrovna na stopě mantichoře, která má doupě nedaleko a rozhodně musí padnout dřív, než se šlechetný Eyck může ke královnině družině připojit, to dá rozum.

Mantichora je stvůra hned ze šesti kartiček, které reprezentují jednotlivé části těla: mávání křídly míchá kartičky na vaší straně bojiště, máchání ocasem a ostrými drápy způsobuje poškození, ale i s legendární potvorou si polovina lyrijskorivijské armády s asistencí rytíře poradí.

Video zajímavě demonstruje, jak všemožně se dají pravidla Gwentu přizpůsobit, aby zvládala psát nějaký příběh, i to, jak budete muset svou taktiku přizpůsobit vy, až se budete na připravené bitvy a hádanky snažit vyzrát. Thronebreaker: The Witcher Tales vychází už příští týden, 23. října, na GOG.com a 4. prosince pro PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: Zaklínač (série) RPG karetní

Zdroje: CD Projekt REd

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.