Podívejte se na Ciri a Yennefer z chystaného seriálu Zaklínač
zdroj: tisková zpráva

Podívejte se na Ciri a Yennefer z chystaného seriálu Zaklínač

11. 10. 2018 11:03 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Konec všem spekulacím o barvě pleti herečky ztvárňující Ciri. Není to černoška ani Asiatka, jak se mnozí domnívali po vypsání castingu na tuto roli v chystaném seriálu podle Zaklínače od Netflixu. Ciri bude bílá, a tedy se neodkloní od své videoherní předlohy. To samé platí o Yennefer a dalších postavách, které už dostaly svou tvář.

Poté, co jsme se dozvěděli o obsazení Henryho Cavilla do role Geralta, jsme ve Fight Clubu číslo 390 debatovali nad tím, zda si Netflix zaplatí i další velké hvězdy Hollywoodu, nebo zda si Cavill ukrojil většinu budgetu a zbylí herci budou spíš menší či úplně neznámí. Nakonec je druhá možnost pravdou.

V roli Ciri uvidíte mladičkou Freyu Allen, která svou filmovou hereckou kariéru rozjela teprve loni s několika kraťasy. Letos se jen na chvilku mihla v seriálu Into the Badlands, takže role Ciri by pro ni mohla být prvním pořádným zářezem a šancí dostat se do světa.

V podstatě to samé platí o herečce představující čarodějku Yennefer. Anya Chalotra se na televizních obrazovkách objevila teprve letos, a to v seriálech The ABC Murders a Wanderlust. Obě slečny vypadají velice mladě a Anyina profilovka je Yennefer na míle vzdálená, ale nezoufejte, maskéři dokáží divy.

zaklínač casting zdroj: tisková zpráva

Už známe i další obsazení. Jodhi May si zahraje královnu Calanthé, Bjorn Hlynur Haraldsson jejího muže Eista, Adam Levy druida Myšilova, MyAnna Burning šéfovou kouzelnické akademie Tissaiu de Vries, Mimi Ndiweni spolu s Thericou Wilson-Readovou si střihnou začínající čarodějky (Fringillu a Sabrinu) a Millie Brady je princezna Renfri.

Herecké obsazení oznámila tvůrkyně seriálu Lauren Schmidt Hissrich, která na otázku Hollywood Reporteru, zda úmyslně hledali méně známé herce v kontrastu se slavným Cavillem, odpověděla následovně: „Nikoliv, stejně jako jsme nehledali filmovou hvězdu, když jsme vybírali Henryho. Hledali jsme nejlepší herce pro dané role. Tečka. Konec příběhu.“

Je jasné, že je na tvůrce seriálu vyvíjen obrovský tlak. Fanoušci ze všech stran vyčítají kdeco, i když tvůrci jistě konají podle svého nejlepšího vědomí. Herci možná nejsou nejpodobnější svým předlohám, ale mnohem důležitější je, zda umějí hrát. A to se ještě nějakou dobu nedozvíme.

Za titulní obrázek děkujeme uživateli Rescraft z DevianArtu.

Nejnovější články