zavřít

Osmidílný zaklínačský seriál od Netflixu vyjde nejdřív v roce 2020

PlayStation 4 Windows Xbox 360 Xbox One PS4 Pro

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Nového herního zaklínače od polského CD Projekt RED se asi jen tak nedočkáme, alespoň nějakou náplastí na ránu všech geraltofilů by však mohl být připravovaný seriál streamovací služby Netflix. Ať už se těšíte, nebo jste ve svých očekáváních rezervovanější, zřejmě si všichni společně na tohle zpracování nějaký ten pátek počkáme. Respektive poměrně hodně pátků.

Přiměřená opatrnost je přitom v případě zaklínačských filmových a seriálových adaptací na místě. Nikdo z nás nechce vzpomínat na ty nízkorozpočtové z roku 2001 s Michałem Żebrowskim v hlavní roli – byť zrovna on byl asi nejsvětlejší stránkou celé produkce. No nic, zpátky do budoucnosti: tento týden Netflix v Římě představil novinky a obnovené série, které v budoucnu chystá, a Zaklínač coby jeden z nejočekávanějších kusů přirozeně nemohl chybět.

Asi nejdůležitější zprávou je tak předpokládaný čas, kdy bychom se bělovlasého vlka měli dočkat. Hlavní producentka Lauren S. Hissrich slibuje, že první sezóna o osmi dílech na Netflix dorazí nejspíš v roce 2020. Což není zrovna brzy – a fanoušci mají pocit, že za tak dlouhé čekání by si těch epizod zasloužili možná trochu víc. Hissrich se ale dušuje, že je lepší mít menší počet dějem naplněných epizod, které příběhově drží hezky pohromadě, než vymýšlet výplňové díly, kde se nic zásadního nestane. Díváme se na tebe, Hro o trůny.

Větší problém bych osobně viděla právě v datu vydání, protože dále uvádí, že celý tým přirozeně preferuje kvalitu před rychlostí. Takže „až to bude, tak to bude“. I když připouští, že je i v jejich zájmu všechno natočit tak rychle, jak jenom to je v lidských silách, takže bych se prozatím klonila k obezřetnému optimismu.

Koneckonců, ze scénáře zatím existuje akorát pilotní díl, zbylých sedm se Hissrich teprve rodí v hlavě a produkce se rozšiřuje o další autory. Neznáme ani obsazení, byť internet má jasno, že by Geralta rozhodně měl hrát uhrančivý Mads Mikkelsen. I když ten má možná momentálně plné ruce práce s Kodžimovým Death Stranding. Naopak víme, že se celý seriál bude natáčet ve východní Evropě. Kde jinde taky. A vzhledem k tomu, že je Česká republika populární filmařskou destinací, nedivila bych se, kdybychom se na mapě natáčecích lokací našli také.

Tagy: Zaklínač (série) seriál fantasy

Zdroje: Twitter

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.