zavřít

Nezávislý rozcestník: Cyberpunk's NOT Dead!

Windows PlayStation 3 MAC VITA

- Téma autor: Marek Král Komentáře: 0

Všímáte si, že se vracíme ke kyberpunku? Ragnar Tørnquist vyvíjí nový Dreamfall. Shadowrun se vrací! Cyberpunk 2077 od našich sousedů z CD Projekt RED slibuje něco nevídaného... A tím to ani zdaleka nekončí. Ještě tu jsou mladší a šílenější tvůrci, kteří se nebojí fetovat, onanovat s commodorem, posílat vládu a korporace do horoucích pekel, pankáčsky všecky hackovat a živelně se radovat... Cyberpunk's NOT Dead! Už je to tak.

NEOTOKYO° | Radi-8

Modifikace Half-Life 2 z dystopického Tokia za 30 let. Noční můra i sen všech kyberpankáčů: mocné nadnárodní společnosti a schopná vláda. Lidstvo splývá s nejnovějšími technologiemi. Uzavřená skupina systémových odbojářů už to ale nehodlá tolerovat, a Jinrai tak podniká státní převrat... málem úspěšný. Vláda po zmařeném puči formuje nové speciální jednotky National Security Force (NSF) a boj pokračuje.

Futuristická střílečka z prvního pohledu, jako živá, s inspirací u Ghost in the Shell, lednovou aktualizací 2013 dokazuje, že není u ledu. Vývoj modifikace pokračuje stejně jako tvorba nové hudby projektového skladatele Ed Harrisona. Nová záplata mimo jiné přidává osm nových map, upravuje šest stávajících a neprovádí žádné změny na fungujících zbraních.

Server Mod DB modifikaci v roce 2009 nominoval na Best Multiplayer Mod a Best Original Art Direction. U hráčů se v tom samém roce dostala na 3. místo. 60 % z 890 hráčů ji hodnotí desítkou, na Mod DB má tak průměrné hodnocení 8,8 z 10. „KURVA JE TO KYBERPANKÁČSKÝ JAPONSKO A MŮŽETE POSKAKOVAT A MIZET, NEJLEPŠÍ MODIFIKACE ZAHRAJU SI ZNOVA,“ řve nadšením caps-lockový pankáč s přezdívkou Shii.


Official NTS Trailer - Mod DB

FROZEN SYNAPSE: TACTICS | Double Eleven, Mode 7 Games

Hráči i herní kritici si Frozen Synapse, neonovou tahovou strategii od Mode 7 Games, oblíbili stejně jako britští vývojáři/vydavatelé z Double Eleven (LittleBigPlanet PS Vita), kteří ji převádějí pro PlayStation Network. Zatím víme, že hra by mohla vyjít letos a že nepůjde o přímou kopii. „Nechceme toho teď moc prozrazovat, ale aspoň řeknu, že Frozen Synapse: Tactics není čistým převedením originálu na konzole; vzhled vylepšíme totálně po svém,“ píše Mark South na stránkách Double Eleven.

SHADOWRUN RETURNS | Harebrained Schemes

Harebrained Schemes představí 10. března v Austinu (Texas) herní demoverzi Shadowrun Returns. Vývojáři rovněž odpoví na jakékoliv případné otázky týkající se návratu kultovního titulu na obrazovky osobních počítačů. Na akci se dostaví i tamní Erik Dahlman, který hru podpořil 10 000 dolary. Do Texasu se sice nikdo z nás nepodívá, ale už od 8. března se můžeme podívat jak na první típance, tak na komentované video z hraní. Kickstarterový Update #42 se navíc chlubí i obrázky.

...

RADIO THE UNIVERSE | 6e6e6e

6e6e6e (deviantART, SoundCloud) se od letošního ledna, kdy na Kickstarteru vybral 81 719 dolarů, naplno pouští do vývoje Radio the Universe, temného sci-fi RPG odkazujícího k sérii Zelda. Mimo vizuální inspiraci japonskými 2D erpégéčky z doby slavné SNES se záhadný autor netají oblibou Yume Nikki, Castlevania: Symphony of the Night, Hotline Miami nebo Dark Souls.

„S Radio the Universe chci stvořit něco krásného, smutného, co vyvolá vzpomínky. Hru, kterou je radost hrát, ale která hráči zároveň poskytne výjimečný, skoro až fantaskní zážitek. Chci stvořit osobitou hru. Hru, která bude tak trochu „mimo“,“ píše autor. Nebezpečné balancování na plošinkách, smrtící nepřátelé a maximální pozornost lákají všechny fanoušky žánru. Herní svět je otevřený a vzájemně propojený. Pokud si navíc libujete v objevování skrytých míst, těšte se. Díky vybrané částce si 6e6e6e může dovolit namluvení i ruční nakreslení příběhových předělů. Kdy se jí dočkáme? „Hra zabere -16 777 216 let života,“ vtipkuje 6e6e6e. „Hráči, kteří umřou ve hře, umřou i naživo.“ Stále jde o humor?

CELESTIAL MECHANICA | Roger Hicks & Paul Veer

Tvůrčí duo Hicks (PulseBoy, Bandcamp) a Veer (Super Crate Box, Serious Sam: The Random Encounter) koncem minulého roku uvolnilo zdarma svou metroidvanii Celestial Mechanica, kterou si užijí jak hráči na Windows, tak na Mac. Uvolnili ji z důvodu její „nedopečenosti“. Chlapci dělají na novější vylepšené verzi.

...

SLUGGISH MORSS & SLUGGISH MORSS: A DELICATE TIME IN HISTORY | Jack-King Spooner & Jake Clover

Freewarovky tepou. I dnes jako za časů cactuse překvapují svou formou i obsahem. Umí být sci-fi surrealistické. Vzbudí ve vás zájem i strach. A některé šílenosti jsou... extra šílené. Vypůjčím si slova hráče-vývojáře s přezdívkou data-fidelity: „Provokativní a fascinující. Je to jako by MdotStrange a David Lynch dělali na společné hře. Hluboký zážitek plný originálního míchání médií s dost geniálními herními volbami. Jsem tak nadšený, že se ponořím do vašich dalších her.“ I přes zjevný punk si na Game Jolt oba tituly drží bezmála absolutní hodnocení.

RESONATE | thatPhillyDev

„Není tu žádný příběh. Není tu žádný motiv. Žádné pozlátko. Jenom vy. A já. Tak co si společně sednout a hodit řeč?“ V letošním únoru vyšla Resonate ve verzi 1.0.1a. Kříženec abstraktní plošinovky a logické hry řešíte přepínáním pohledu z ptačí perspektivy a 3D zobrazení. Do konečné verze autor slibuje 25 úrovní, každou s jedinečnými herními mechanizmy a novými způsoby řešení logických hádanek.


Resonate - Trailer - Indie DB

MEGABYTE PUNCH | Reptile

Hra kombinující prvky série Mega Man a Super Smash Bros. Elektro mlátička/plošinovka z počítačového světa obývajícího stvoření zvaná Megac. Ti rádi bojují, touží totiž po Grand Tournament, největší tamní bojové soutěži. I vy toužíte po boji, a tak cestujete křížem krážem, hledáte mocné části, které byste na sebe zavěsili a v boji soutěžíte s ostatními.

Beta verzi Megabyte Punch si můžete za 7,49 euro pořídit od Desury, jak na Windows, tak na Mac. K dispozici je vám i demo. Výpravná bojovka pro jednoho i více hráčů dostala na Indie DB od 72 % z 87 hráčů desítkové hodnocení, s průměrnou známkou 9,5 z 10.


Megabyte Punch Beta Trailer - Indie DB

GEMINI RUE | Joshua Nuernberger, Wadjet Eye Games

Zahráli byste si dobrou kyberpunkovou adventuru, ale Windows pro vás není synonymem punku? Pak se ozvěte Davu Gilbertovi z Wadjet Eye Games, který na svém twitteru hledá zájemce o testování linuxové verze Gemini Rue.

QUADRILATERAL COWBOY | Brendon Chung / Blendo Games

Brendon Chung, tvůrce her Atom Zombie Smasher, Flotilla nebo Gravity Bone, ukázal video z nového projektu Quadrilateral Cowboy, který možná vyjde už letos. Protože hra běží na enginu Doom 3 (id Tech 4), verzi pro Mac bude moct do budoucna realizovat. Oproti jiným žánrovkám jde na kyberpunkovou tematiku víc stylově, postaru, navíc s druhým plánem naučit hráče základům programování.

DATA HACKER INITIATION | Ross Tunney / Gamers Immersive

Hra pro Windows a Wine, zafinancovaná koncem ledna 2013, vzdává hold sériím Final Fantasy a .hack. Jay, hlavní postava úvodního dílu (Initiation), který by se měl ukázat už letos v březnu, se chce v tamním světě (Online World) pomstít administrátorům za odstřihnutí od svého milovaného fantasy. Následně se vše zamotává a skutečná prohnilost systému se dere na povrch.

V roce 2015 přichází ta pravá hospodářská krize. Vlády na celém světě se hroutí a lidé už politikům nevěří. Přichází anarchie, každý se stará sám o sebe. Země se morálně bortí, válčí mezi sebou o to málo, co mají, a populace od roku 2017 soustavně klesá. Lidé nádeničí, a tak se upínají k on-line hraní, kde je ta realita o něco veselejší. Líbí se mi, že zatímco hra zachycuje Online World, její autor Ross Tunney plánuje krátkometrážními filmy zaznamenat situaci post-apokalyptického světa tam venku. Také pomýšlí na grafickou novelu, případně strip.

Hra nabízí minimálně 20hodinový zážitek, proměnlivost světa na základě vašich činů, na 30 povolání (Noireknight, Dracokin, Bladedancer, Astromancer...), na 300 nejrůznějších předmětů, závody DodoBaird, karetní hru Trioarch, prolézání podzemí, boje s bossy, koupi vlastního domu a spoustu dalšího.

HACKNET | Orann / Team Fractal Alligator

Před rokem vyšla zatím poslední aktualizace 1.23 hackerské akce ve stylu Uplink. Ta opravuje množství chyb, včetně formátu ukládání. Hacknet je zdarma a kyberpankáči ji milují. Korywon, jeden takový, o ní píše: „Nádherná hra, která zabaví ty nejmenší programátory!“ 72 % ze 163 hlasů hře dalo hodnocení 10, průměrně má tak Hacknet 9,4 z 10.

Hra s terminálem navazující na nedávné úmrtí hackera s přezdívkou Bit, které média označila za nehodu, vás navíc spojí přes LAN, takže se s kámošem můžete předhánět, kdo je lepší hacker. Orann, autor projektu, letos v lednu naznačil, že by hru rád dotáhl: „Na konci jsem zmínil, že si teď od vývoje dám malou pauzu. Hacknet pořád miluju a fakt ho chci někdy dokončit a opravdu z něj udělat něco většího, ale momentálně dělám na něčem jiném.“ To něco se jmenuje Occlusion.

...

OVERCLOCKED REMIXY SÉRIE MEGA MAN | různí autoři

A že jich je! Brandon Strader, Rexy - ReMix: Mega Man 6 „Liquid Metal“; AMT, Neblix - ReMix: Mega Man 2 „Light Your Way“; Phonetic Hero - ReMix: Mega Man 5 „Derailed at Wily Temple“; Torzelan - ReMix: Mega Man X8 „Iron Will March“; Vurez - ReMix: Mega Man X2 „Dusty Dune Devil“; Danimal Cannon - ReMix: Mega Man 3 „Mega Manhood 3: The Blasting of Hard Man“ a WillRock - ReMix: Mega Man „Pull the Plug“.

Většina z nich se nese v tvrdším duchu a je skvělá. Zejména Torzelanova komunitní metalová prvotina a Vurezovo míchání žánrů. Danimal Cannon pak odstřeluje nejen vtipným titulem...

PARALLEL PROCESSING | Danimal Cannon & Zef

Ale i dalším hudebním projektem, na kterém spolupracoval se Zefem. Současní mistři LSDJ? Nepochybně. S dvěma game boyi se minulý rok zašili, aby pak vydali své opus magnum. „Pro tuhle desku jsem chtěl zvuk Game Boye nahnat až do extrému. Propojit dva game boye dohromady, spojit síly jako v Justice League [Liga spravedlivých], s nejlepším programátorem, na jakého jsem narazil, a pak mixovat a masterovat všech 8 izolovaných kanálů, které se zpracovávaly každý zvlášť. Nešlo mi o to, abych udělal další desku s chiptune. Tohle je deska elektronický hudby, je to progresivní deska, je to... něco, na co jsme fakt dost pyšní. Řeknu vám, že po roce dlouhé tvorby jsme lepší muzikanti, než jsme byli na začátku projektu,“ píše Danimal Cannon na serveru Ubiktune.

REAWAKENING | Mark „TDK“ Knight

Mark Knight alias TDK, legenda britské demoscény, vydal své první album s chiptune. Reawakening těží ze zkušeností člověka, který se v první polovině 80. let učil na Commodore 64, aby se v 90. letech zapsal pod slavnými skupinami demoscény jako Anthrox a Melon Dezign. TDK skládal do herních klasik, jako je Warhammer: Dark Omen, Duke Nukem: Total Meltdown, Populous: The Beginning nebo Dungeon Keeper 2. Z novodobých titulů se podílí například na zvuku závodní série DiRT. Je to klasik a umělec - báječné retro, pokud ho neznáte.

WE PLAYED NINTENDO - READ ONLY MEMORY VOL. 2 | Shamoozal.com & GoNintendo.com

Slavné doby, kdy Nintendu ležel celý svět u nohou, si připomeňte druhým dílem spolupráce webů Shamoozal a GoNintendo. Pokud vás nadchlo, co vidíte, piďte se po emulátorech a zažijte neředěnou videoherní zábavu. Pokud vás nadchla hudba, piďte se po Simonovi Stålenhagovi a jeho Fluvial Beat Deposits... Nebo víte co? Na Ubiktune máte celé album (SOUNDSHOCK 2: FM FUNK TERRROR!!).

WRECK IT RICHARD (HOTLINE MIAMI VS. YOUR CHILDHOOD) | PulpitPower

Jednoduchá otázka: Kdo je víc? Moderní desítková indie hra, nebo arkádová legenda?

P3RSP3CTIV3 | mck film

Možná dva roky starý kraťas od nezávisláků z Istanbulu, ale stále aktuální. „Báli jste se někdy svého vlastního odrazu v zrcadle?“ Znám vaši odpověď. Hrdina P3RSP3CTIV3 se taky nebál, než... Filmový cyberpunk a Commodore 64, znáte lepší kombinaci?

...

Jaké tipy máte vy? Nedávno zakoupené indie hry, které byste chtěli doporučit, nebo naopak tituly, od kterých byste rádi čtenáře odradili, nově objevené stránky zapadlých nezávislých tvůrců, tipy na videoherně-filmový / hudební / divadelní / prostě umělecký under/over-ground, cokoliv. Nebojte se napsat do diskuze. Prozraďte rovněž, jakou hru budete v nejbližší době hrát a na jakou další se těšíte.

Tagy: Indie Nezávislý rozcestník

Zdroje: Twitter,Kickstarter,YouTube,IndieGames,Indie Statik,Mod DB,Bandcamp,Vimeo,Ubiktune,Indie DB,OverClocked ReMix,IndieRPGs,RPGWatch,Ubuntu Vibes,Blendo Games,Game Jolt,DeviantART,SoundCloud,Team Fractal Alligator,Celestial Mechanica,Double Eleven,NEOTOKYO°

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.