zavřít

Mass Effect film má nového scenáristu

Windows PlayStation 3 Xbox 360 Wii U

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Kolem filmových adaptací her to vždy šustí zájmem, ale jen výjimečně se dostaneme k něčemu konkrétnímu.

Co se týče Mass Effectu, nápad se zfilmováním vždy zněl poněkud zvláštně, už jen proto, že všechny hry byly samy o sobě dost filmové a před tvůrci by stála otázka, do jaké míry kopírovat a do jaké míry by odklon poničil předlohu. Každopádně Legendary Entertainment provedli změnu, kolem níž víří média a přitom není tak šokantní – vyměnili scenáristu.


První verzi scénáře nastřelil Mark Protosevich v roce 2008 a od té doby ticho po pěšině. Nyní má scénář zpracovat Morgan Davis Foehl, který zatím nemá adaptovaný jediný scénář a na filmech pracoval primárně jako asistent střihače u filmů jako Klik – život na dálkové ovládání a nebo mnohem povedenějšího seriálu Zachraň mě. Což ale nemá se psaním scénáře moc společného.

Dá se říci, že to pro potenciál adaptování Mass Effectu neznamená nic. Výměna scenáristů bývá častá a většinou znamená produkční problémy a nebo alespoň nerozhodnost. Producenti prý pro Morgana Davise Foehla zapláli, protože je to fanoušek hry a pracoval i na projektech s prvky špionáže, což má vytvářet paralelu k některým dějovým prvkům Mass Effectu.

Osobně myslím, ž není třeba se jakkoliv vzrušovat, protože si nejspíše za další dva roky přečteme, že byl jmenován nový scenárista. Dodejme, že část produkčního týmu jsou bratří Aradové, kteří se na adaptace velkých titulů zaměřují, ale jen tak, že zakoupí práva, ale samotný film ještě nikdo neviděl.

Tagy: film akční sci-fi RPG

Zdroje: Variety

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.