Konference Microsoftu: Potvrzení Gears of War na PC
zdroj: tisková zpráva

Konference Microsoftu: Potvrzení Gears of War na PC

11. 7. 2007 7:07 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Konverze největšího xboxového hitu zaujme novým obsahem + souhrn důležitých oznámení z E3 konference Microsoftu.

Pre-E3 konference Microsoftu, která se konala před pár hodinami v posluchárně střední školy v Santa Monice, přinesla spoustu zásadních novinek. Tou nejdůležitější je oficiální oznámení PC verze futuristické third-person akce Gears of War, potvrzujíc tak šeptandu posledních dnů. Zřejmě poučeni z negativních reakcí na dvouapůlleté zpoždění Halo 2 si tentokrát tvůrci nedají tolik na čas a přinesou svůj xboxový bestseller na osobní počítače už letos na podzim, konkrétně 11. listopadu 2007! První obrázky z PC verze:

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Do hry přibudou blíže neupřesněný multiplayerový mód, tři arény a další achievmenty - vše pro online službu Games for Windows LIVE. Nadšenci se zase vyřádí v přiloženém komplexním editoru, včetně importu své grafiky do enginu, vytvářením particlů, skritpovaných scén či filmečků. V jedné z pětice nových singleplayerových kapitol dostanete možnost utkat se s masivní kreaturou Grumak známou z trailerů, která se v X360 verzi k lítosti mnohých nevyskytovala a s kterou na E3 bojoval CliffyB z Epicu (video). Gears of War stojící 50 USD pochopitelně využije DirectX 10, ale překvapením budiž nevyžadování Windows Vista, takže ji dle tiskovky spustíte i pod WinXP, tedy bez nutnosti asistence od Razoru 1911 jako tomu bylo u Shadowrunu :) Update - více detailů o Gears of War PC v tomto článku.


Jiným konzolovým titulem z loňska, který před Vánocemi zamíří na PC, bude Viva Pinata od Rare. Pro děti určené obhospodařování zahrádky s roztomilými plyšovými zvířátky mělo velké ambice, ale prodejně bylo propadákem. Tento fakt je zřejmě důvodem ke konverzi, včetně záměru, aby marketingově zviditelnila čerstvě ohlášenou kolekci padesáti večírkových mini-her Viva Pinata: Party Animals od Krome Studios (předtím se spekulovalo ještě o Pinata závodech motokár). Na závěr úseku o PC došlo k hypu služby Games for Windows Live, kterou má společně s hraním napříc platformami podporovat spousta letošních her od Eidosu, Segy a THQ. Aneb zřejmě reakce na negativní vyjádření řady významných vývojářů na adresu GfW Live, které navíc bude zabudováno přímo do Unreal Enginu 3.

V termínové listině jsme svědky pár změn - Project Gotham Racing 4 (opravdu včetně motorek) přijede už v září, naopak nepotěší načasování (původně letního) sci-fi RPG Mass Effect od BioWare až na listopad. Namísto oznámení nějaké zbrusu nové bomby pro Xbox 360 (o MGS4 bohužel ani slovo) se Microsoft soustředil spíš na zopakování svých úspěchů (např. že sporty EA poběží dvakrát plynuleji než loni), uzmutí exkluzivit (Call of Duty 4 multiplayer demo vyjde jen pro tuto platformu, plus známé věci jako Naruto: Rise of a Ninja či GTA IV epizody na jaře 2008) a na vtloukání do hlavy podzimního lineupu (včetně Rock Band a ukázky singleplayeru Halo 3 s dabingem od herce Terence Stampa). V něm nepřekvapivě chybí Alan Wake, Fable 2, Too Human, Halo Wars i Resident Evil 5 (vše až 2008), zato zahrnuje konzolovou předělávku deskové hry Scene It. Celá rodina si ji má velice snadno zahrát díky přibalenému speciálnímu ovladači (existujícím ve čtyřech barevných provedeních) a bude stát polovinu běžné ceny.

Při každé takové příležitosti samozřejmě nelze vynechat pochlubení se šikovně namíchanou statistikou. Od startu Xboxu 360 se prodalo přes 18 milionů her pro X360, což má být skoro dvakrát více než dohromady dosáhly obě konkurenční konzole. Od uvedení Wii a PS3 na trh si svého majitele našlo 2,7 milionů Xboxů 360, jejíž Elite podoba oficiálně přijde do Evropy 24. srpna. Následují čísla pro Xbox Live: 7 milionů uživatelů (nárůst 2 mil. oproti září 06), 45 milionů downloadů Xbox Live Arcade titulů (mezi ně přibudou remaky FPS Marathon a klasik Sonic the Hedgehog a Golden Axe od Segy), 2 tisíce hodin filmového a televizního obsahu a útrata 125 milonů dolarů na službě Video Marketplace. Ta bude obohacena o všechny trháky od Disneyho v HD a koncem letošního roku se spustí v Evropě i Kanadě. Konferenci Microsoftu zakončil nevšedně pojatý dokumentární trailer o světě Halo od režiséra Neilla Blomkampa, který se měl postarat o (nyní pozastavený) film Halo.
zdroj: FS, GS, GP

jd

Nejnovější články