zavřít

Kojima chtěl Metal Gear Rising zrušit

Windows PlayStation 3 Xbox 360 VITA

- Téma autor: levis Komentáře: 0

Bylo jen otázkou času, než se k překvapivému odhalení Metal Gear Rising: Revengeance od vývojářů z Platinum Games musel vyjádřit i sám Hideo Kojima. Ten na firemním Twitteru čerstvě popřel, že by hra měla přímo navazovat na události z MGS4. "Jen jsme řekli, že Revengeance se bude odehrávat několik let po čtyřce. Metal Gear Rising nicméně není součástí série Metal Gear Solid," napsal Kojima.

V japonském podcastu Kojipro prý přišla řeč na dramatickou proměnu charakteru hry. Když totiž Konami zvážilo původní koncept Metal Gear Rising, tedy hry, v níž lze na kousky rozsekat i meloun, došlo k názoru, že tohle rozhodně nestačí. Kojima následně sám orodoval za to, aby se hra zrušila, ačkoliv motion capturing i příběh byly hotové.


Když do studia přišli na návštěvu chlápci z Platinum Games, podařilo se jim z poloviny dokončenou hru postavit na nohy a udělat z ní funkční, akční titul. Na základě dohody s Konami si potom nechali napsat nový příběh a nyní je Metal Gear Rising: Revengeance čistě jejich projektem.

Kojima pro jistotu zopakoval, že ve hře už nebudete moci rozsekat na hadry úplně všechno, jak slibovalo původní Rising - jen prý nepřátele a vybrané předměty. V opačném případě by design levelů byl nesrovnatelně nákladnější i náročnější na vývoj.

Tagy: stealth akční

Zdroje: Twitter,VG247,Andriasang

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.