Kdy vyjde Unreal Tournament 2003 v ČR?
zdroj: Archiv

Kdy vyjde Unreal Tournament 2003 v ČR?

25. 9. 2002 17:36 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Od uvolnění plné verze nejočekávanější letošní střílečky Unreal Tournament 2003 nás dělí již poslední dny, což ví zřejmě všichni vyznavači akčního žánru od okamžiku, kdy před pár dny byla hra ohlášena jako GOLD (více v dojmech z oficiálního dema).

zdroj: Archiv Potěšující je skutečnost, že vydání hry v Evropě by se němelo nijak opozdit oproti Americe, takže už příští týden by mohl být teoreticky tím pravým, kdy se hráči na západě starého kontinentu dočkají. S dotazem ohledně vypuštění UT 2003 v ČR jsme se obrátili na společnost Dynamic Systems, která u nás dříve distribuovala hry od Infogrames, ale dostalo se nám překvapivé odpovědi, že tituly od této firmy nyní dělá CD Projekt.

Update 0:22: Přesný termín vydání ani rozsah lokalizace zatím není určen. Jak nám sdělili zástupci českého CD Projektu, tyto informace budou zveřejněny tiskovou zprávou později. Takže všichni ti, kteří by si rádi pořídili plnou verzi Unreal Tournamentu 2003 (už jen kvůli nutnosti unikátního sériového čísla pro online hraní) a nechtějí si ho objednávat ze zahraničí, si ještě musí počkat. Bylo opravdu k neuvěření, že se ani týden před vydáním tak očekávané pecky nevědělo, kdy se na domácím trhu a pod čí hlavičkou objeví. Stejná patová situace patrně nastane příští měsíc i se strategií Rollercoaster Tycoon 2, která též spadá pod Infogrames a je nyní dokončena (info).

Pokud se nemůžete hry stejně jako my dočkat, zkuste si zatím třeba stáhnout některé její hudební tracky odsud, kde jsou vystaveny skladby Kevina Riepela, autora krom jiného ústřední hudby v menu. Také bude určitě bude pro mnohé překvapením, že již hotová CTF mapa Lava Giant 2 byla nakonec z finální verze odstraněna a ve hře ji tedy nenajdeme (snad až v budoucnu formou slíbených bonus packů?). Celkem bude hratelných map 37, z toho 7 pro Bombing Run, 9 pro CTF, 15 pro Deathmatch & Team Deathmatch a 6 pro Double Domination. Obsažen bude i jeden testovací level s vozidly, určený ani ne tak pro hru, jako tvůrcům modifikací pro ukázku, jak do hry implementovat mobilní stroje.

zdroj: Archiv Ještě před vydáním UT 2003 se již objevují první informace o modech, které se pro něj připravují. K prvním z nich patří Resistance&Liberation, jehož stránky s prvními informacemi najdete na této adrese. Doufejme jen, že se dočkáme větších pecek než v případě prvního dílu, kdy k opravdové kvalitě a oblibě nedosáhl bohužel žádný z modů a všechny pokusy skončily nejlíp někde v průměru (viz naše články o nejlepších přídavcích a mapách pro Unreal Tournament).

K plné verzi UT 2003 je vhodné doplnit, co vše se k ní na třech CD discích bude dodávat. Tvůrci hry se vrhli na maximální podporu vývojářů dalších modů, map, hráčských modelů a prostě všeho, co se do hry dá začlenit. Spolu s hrou všichni obdrží modelovací program Maya Personal Learning Edition (trochu ořezaná Maya), The Karma Authoring Tool (KAT - nástroj pro implementaci Karmy), grafický editor UPaint umožňující kreslit skiny přímo ve 3D prostředí (ála Painter 3D), editor map The Unreal Editor 3.0 a programovací nástroj The UnrealScript Real Time Debugger. Pro všechny tvůrce pak přichází skvělá podpora ve formě oficiálních tutorialů na stránkách Unreal Developer Network, které dodnes byly veřejnosti nepřístupné. Najdete tam asi vše, co k vytváření, modelingu a programování přídavků pro UT 2003 potřebujete a další nové sekce budou postupně přibývat.

zdroj: vlastní zpráva

mickey&jd

Nejnovější články