zavřít

Dva herní skladatelé se dostali do síně slávy Classic FM

Windows PlayStation 3 Xbox 360 PSP Wii U

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Posluchači britské rádiové stanice Classic FM každoročně volí v rámci ankety hudebníky do takzvané síně slávy. Classic FM se specializuje na vážnou hudbu všech možných směrů a patří mezi oblíbené stanice. Letos byly výsledky poměrně překvapivé, alespoň pro ty, co podceňují herní hudbu, která nečekaně zabodovala: mezi pět nejlepších skladatelů se dostal Jeremy Soule a Nobuo Uematsu.

Zatímco na prvním místě je už třetí rok po sobě Rachmaninov se svým Piano Concerto číslo 2, na třetí místo se prodral Uematsu s hudbou k Final Fantasy. Jeho Aerith's Theme se loni umístila na šestnáctém místě. Jeremy Soule pro změnu bodoval ústředním motivem pro The Elder Scrolls: Skyrim. Zatímco loni byl hluboko v poli poražených na 238. místě, letos skočil rovnou na páté příčce.

Pro fanoušky herní hudby jde o sympatické potvrzení narůstajícího zájmu o tuto sféru. Kdo někdy poslouchal Uematsa, jistě potvrdí, že jeho skladby jsou vynikající a pohlcující. Mark Robins, který se na herní hudbu specializuje, poznamenává: „Domnívám se, že je důležité pamatovat na to, že máme několik úžasných současných skladatelů, kteří tvoří skvělou hudbu pro filmy, seriály a hry. Síň slávy Classic FM je největším hlasováním na světě pro miliony fanoušků vážné hudby.“

Výrazný úspěch hudebních skladatelů mimo hlavní proud vážné hudby samozřejmě na fórech vyvolal velké vášně - jedni odmítají přiznat soudobým tvůrcům herní hudby nějaké zásluhy, protože není „opravdovou vážnou hudbou“, zatímco další je plamenně hájí. Inu, internetové diskuse...

Tagy: hudba

Zdroje: VG247,Classic FM

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.