Bohemia Interactive informuje o budoucích plánech pro Arma 3, DayZ i Ylands
zdroj: tisková zpráva

Bohemia Interactive informuje o budoucích plánech pro Arma 3, DayZ i Ylands

7. 7. 2018 10:55 | Téma | autor: Patrik Hajda |

České studio upoutalo naši pozornost během E3 odhalením úplně nového titulu Vigor. Čistokrevné PvP založené na přežívání působí jako DayZ bez zombíků a jsme zvědaví, co tato exklusivita pro Xbox One předvede již během léta. V Bohemce se ale nezapomíná ani na ostatní tituly. Co čekat od trojice Arma 3, DayZ a Ylands v následujících měsících, se dozvíte v článku.

Arma 3

Vojenská hardcore akce se v dubnu letošního roku dočkala zatím posledního DLC Tanks. A zjevně půjde o vůbec poslední přídavek vyvíjený přímo v kancelářích Bohemia Interactive. O další obsah se totiž mají postarat externí vývojáři, kteří v těchto dnech procházejí výběrovým řízením. Jejich první počiny by měly dorazit nejpozději v průběhu příštího roku.

I DLC Jets vznikalo mimo hlavní pobočku studia, ale výše zmíněná iniciativa má za cíl nalézt takové vývojáře, kteří budou zcela samostatní a nebudou časově zatěžovat přímo Bohemia Interactive. Tvůrci Jets přitom nelení a hodlají oslavit první výročí svého dodatku bezplatným obsahem v podobě lodě NATO USS Liberty a dvěma raketovými systémy NATO MIM-145 Defender a S3750 Rhea. Nový obsah naleznete v updatu 1.84.

Arma 3 zdroj: tisková zpráva

Majitelé velkého rozšíření Apex se rovněž mohou těšit na bonusový obsah, kterým bude nový scénář s kódovým označením „Old Man“. Scénář se odehrává na ostrově Tanoa a má nabídnout svobodnější hratelnost v otevřeném světě. Po příběhové stránce poslouží jako zakončení kampaní „The East Wind“ a „Apex Protocol“ z původní Arma 3. Vývoj je ale teprve na začátku.

Poslední informace je zahalena hustou mlhou a s Armou klidně může souviset jen nepřímo. Amsterdamské studio, které se postaralo o DLC Laws of War, pracuje na jistém experimentálním projektu. Ten sice využívá platformu Arma 3, ale prý se ubírá úplně jiným směrem. Další detaily očekávejte až z kraje příštího roku.

Arma 3 zdroj: tisková zpráva

DayZ

Nových informací ohledně zombie survivalu není nikdy dost a tyto rozhodně stojí za to. DayZ se totiž konečně dočkala experimentálního buildu 0.63. Jde o poslední krok před chystanou betou, po které už logicky následuje plná hra. 0.63 tak nastiňuje zásadní změny a novinky, na kterých se dřelo poslední 4 roky.

Předně došlo k velkým úpravám předtím silně zastaralého enginu. Sami tvůrci nazývají nynější zážitek z hraní jako „nové DayZ“. Mezi další novinky patří vylepšené chování zombií, lepší interakce s předměty a ostatními hráči, nové animace postav i změny v soubojovém systému. Nové částice se zase postarají o hezčí efekty kouře a ohně. Doufejme, že skutečná beta není daleko.

Ylands

I lowpoly survival Ylands se dočkal nového updatu 0.9. Jeho náplní jsou tři významné novinky. Zaprvé se vám představí nové uživatelské rozhraní. Sice zatím nepodporuje gamepady ani klávesnice, ale ovládání myší by mělo být mnohem přívětivější. Druhou novinkou jsou blueprinty. Jakýkoliv svůj výtvor můžete přenést na papír a z něj ho kdykoliv opět stvořit bez nutnosti další práce. Potřebujete jen vlastnit požadované materiály.

A to nejdůležitější na konec. Všichni hráči dostanou prostor na cloudovém úložišti, kam se bude ukládat jejich hra. Má to smysl hlavně v multiplayeru mimo dedikované servery, kde do teď platilo, že když se hostitel odpojil, ostatní hráči byli ze hry vyhozeni. S cloudem se hostitelova hra uloží a kdokoliv z pozvaných hráčů ji může dále hostovat místo původního hráče. Tento prvek je nazván Sharegames a slibuje „pohodlnou kooperaci“.

V Bohemia Interactive se tedy opravdu neflákají.

Nejnovější články