Best of 2018: Nejlepší remaster nebo remake
zdroj: Archiv

Best of 2018: Nejlepší remaster nebo remake

17. 1. 2019 18:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Jako každý rok by se hodilo zopakovat, že současné remastery a remaky necílí na majitele původních her, ale na ty, kteří se k těmto titulům dostali až v nové herní generaci. Jenže, zvláště letos, to není tak docela pravda. Některé oživené tituly si totiž s radostí pořídil i ten, kdo je třeba už jednou vlastní, ale nechce se mu zapínat PS2 a jiné starožitnosti. Navíc se letošek z hlediska předělávek opravdu povedl.

3. místo – Burnout Paradise Remastered

Burnout Paradise Remastered zdroj: Archiv

Původní Burnout Paradise byl vynikající závodní hrou, ve které se šlo utrhnout ze řetězu a plně se poddat nepříčetné jízdě, burácení motorů a přitom si ani neuvědomovat, jak přirozené a plynulé je ovládání. Remaster představuje vynikající závodní hru, ve které se jde utrhnout ze řetězu a plně se poddat nepříčetné jízdě, burácení motorů a přitom si ani neuvědomovat, jak přirozené a plynulé je ovládání.

Tenhle remaster prostě ukazuje, že původní Paradise byl systémově nadčasovým titulem, kterému dnes stačí „jen“ podpora vyššího rozlišení a dostatečný framerate (60 FPS), abyste se v něm zase ztratili na mnoho hodin. Skvělá hra a skvěle provedená modernizace.

2. místo – Spyro Reignited Trilogy

spyro zdroj: Archiv

Lucka ve své recenzi do verdiktu napsala: „Výborný remaster trilogie trojrozměrných skákaček, u nichž byste ani náhodou nepoznali, že je jim tolik let. Díky skvělému grafickému liftingu a nadčasové hratelnosti se vám rychle vryje pod kůži.“

Staronový Spyro je skutečně skvělá hra, které stačila spousta faceliftingové péče, a skáče jako zamlada. Celá trilogie obsahuje nejlepší hry série a ukazuje, že Spyro po zásluze patří k herním ikonám.

Samotný remaster je povedený v tom smyslu, že upravil některé zastaralé prvky ovládání, učesal destrukci a celkově nabízí ovládání, které v původní hře už bylo poněkud ohlodané zubem času. Pokud hledáte skvělou skákačku, vsaďte na znovu plápolajícího Spyra.

1. místo – Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus (PS4) zdroj: Archiv

První místo nepatří remasteru, ale remaku. Kultovní Shadow of the Colossus se už jednou vrátil v remasteru, ale teprve současná verze, která byla vytvořená od úplného základu znovu, dělá epickému dobrodružství čest.

Smutná cesta za záchranou života jedné dívky, již lemují padlí kolosové, stvoření, která vlastně ani nechcete zabíjet, vypadá na PlayStationu 4 nádherně a hlavně se skvěle hraje. Na to, abyste Shadow of the Colossus propadli, nemusíte nostalgicky vzpomínat na původní hru. Tenhle kousek vás vtáhne stejně dobře i dnes, bez ohledu na to, zda jste o původním titulu vůbec slyšeli. Ne často se nám stává, že při recenzování předělávky uvažujeme o desítce…

Nejnovější články