Best of 2018: Nejvýraznější trend
zdroj: tisková zpráva

Best of 2018: Nejvýraznější trend

15. 1. 2019 18:30 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Co se v letošním roce nejvíc probíralo? Byly to snad loot boxy? Mikrotransakce obecně? Zklamání fanoušků z velkých studií jako Bethesda a Blizzard? Kdepak. Byla to hláška „BOY!“ Tento trend zavedl svalnatý chlápek jménem Kratos, abychom se s ním následně setkali například v Red Dead Redemption II, kdykoliv jsme poplácali svého koně po krku, případně počechrali čupřinu psa zde i v jiných hrách. Ale teď vážně. Které trendy letos převládly?

3. místo – Vlastní herní obchody

Epic Games Store zdroj: Epic Games

Velká studia se už dlouhou dobu stahují na své písečky, ale za přímou konkurenci Steamu jsme do letošního roku mohli považovat pouze GOG. Tito dva prodejci se naučili žít bok po boku, ovšem letos se jejich počet rovnou zdvojnásobil, když na trh vstoupil obchod Discordu a Epic Games Store.

Odstartovala tak nevídaná válka internetových obchodů, které se přetahují o to, kdo vydavatelům nabídne lepší peníze. Něco nám říká, že se příští rok začne pořádně lámat chleba. Jen doufejme, že se neobjeví další obchody a tento trend rychle zanikne. Čtyři bohatě stačí.

2. místo – Předplatné

game pass zdroj: tisková zpráva

Rádi si předplácíme HBO, Netflix, časopisy a bůhvíco ještě. A konečně se naplno rozjelo i předplatné her. Nyní máte na výběr z Origin Accessu, Humble Monthly, Discordu, Twitch Prime, PlayStation Plus, Xbox Game Pass, Utomik, Jump, GameFly, OneFly a jistě ze spousty dalších.

Herní trh se nám mění před očima raketovým tempem. Hry jdou do slev pár dní po vydání, za pár měsíců jsou v bundlu a v některých případech jsou už rovnou součástí předplatného, které jen mírně převyšuje jejich cenu. Jde tak mnohdy o nejlevnější způsob, jak se dostat k novinkám a zároveň desítkám a stovkám dalších skvělých titulů. A jiné to v budoucnu pravděpodobně nebude.

1. místo – Battle royale

Fortnite zdroj: tisková zpráva

A na první místo se dostává loni nominovaný boom žánru battle royale. I když byl už před rokem předmětem mnoha diskuzí, letos jsme byli svědky jeho ještě masivnějšího rozšíření. Spočítat nové hry inspirující se v nevídaně úspěšných titulech jako PUBG a Fortnite by nešlo ani na prstech všech našich redaktorů a trendu se chopili i velikáni jako Call of Duty a Battlefield.

Jde o nejpopulárnější žánr současnosti, který sahá i mimo hráčskou obec a ovlivňuje doslova stovky miliony životů po celém světě. Během dvou let se ukázalo, že nejde o bublinu, která by ze dne na den splaskla. A nedivili bychom se, kdyby se battle royale i v příštím roce dostalo alespoň do nominací.

Nejnovější články