zavřít

Awakened u ledu, hráči budou refundováni

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Když jsme naposled psali o projektu Awakened od Phospor Games, Petr do nadpisu napsal „Seznamte se s Awakened: o hře která vstala z hrobu“. To už ale s naprostou definitivou neplatí a Awakened se opět ukládá do své digitální hrobky. Nejprve to Phospor Games zkoušeli se svou střílečkou s otevřeným světem na Kickstarteru, ale dostali se jen nad polovinu požadovaného půl milionu dolarů.

Jenže komunita a těch ne zase tak malých tři sta tisíc dolarů vývojáře přesvědčovali, že má cenu snažit se hru vydat a tak spustili vlastní crowdfunding. Jenže začátkem května se tým rozhodl uznat porážku, alespoň dočasnou. „Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům za neutuchající podporu Awakened, ale v tuhle chvíli musíme všechny činnosti tímto směrem zastavit. Všichni, kteří nám přispěli penězi dostanou plnou refundaci. Věřte, že je stále naším cílem jednou tuto hru dokončit“, říká oficiální prohlášení.

Podle Justina Corcorana, šéfa Phospor Games prostě nešlo dále tímto směrem pokračovat. Vzhledem k potřebě peněz na další vývoj docházelo k opoždění některých částí vývoje, zatímco jiní tvůrci neměli co dělat a vše bylo finančně neefektivní. Podle Corcorana je zde stále mnoho hráčů, kteří o hru mají zájem, ale prostě nešlo Awakened v tomto rozsahu a za těchto podmínek udělat. Možná se Awakened vrátí, ale teď určitě ne.

Tagy: byznys akční

Zdroje: Polygon

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.