Stationeers

Stationeers

Články

Vesmírný simulátor Stationeers od Deana Halla se už rozpíná v early accessu

Studio RocketWerkz vedené Deanem Hallem (tvůrcem modu DayZ) se od slibů a videí přesunulo k hmatatelné prezentaci jejich novinky Stationeers. Má jít o hardcore vesmírnou simulaci těžící z onlinové kooperace, budování vesmírné základny a zajištění přežití vašich kosmonautů. Jak hra vypadá téměř rok před vydáním, si můžete sami vyzkoušet díky Early Accessu.

Vesmírná hardcore simulace Stationeer spustí early access v září

Nemálo hráčů netrpělivě vyhlíží nový počin Deana Halla, vojáka a vývojáře, který se postaral o mánii survival her díky zombie módu DayZ do české válečné simulace ArmA 2. Po odchodu z Bohemia Interactive a založení vlastního studia RocketWerkz oznámil práce na vesmírné explorativní hře Ion, která je ale aktuálně u ledu. Síly studia se aktuálně soustředí na vesmírný hardcore simulátor Stationeers, který si v rané fázi můžete vyzkoušet již v září.

Stationeers Deana Halla simuluje vesmírnou stanici včetně gravitace, tlaku, teploty i kyslíku

Jen zlomek, šest ze čtyřiceti, vývojářů ve studiu Rocketwerkz, které založil Dean Hall, pracuje na novém titulu Stationeers, který vyjde v rámci early accessu. Jde o malou hru, která si ale před sebe neklade tak malé cíle. Rámcově jde o stavbu vesmírné stanice, na níž musíte počítat se vším – atmosférou, výrobou energie, zdravotnickým zázemím, výrobou jídla, teplotou a také gravitací, kterou hra simuluje.