Spider: Rite of the Shrouded Moon

Spider: Rite of the Shrouded Moon

Články

Žádná „indiepokalypsa“ nehrozí - vývoj her je prostě jen drsný byznys

Hádanka hned na úvod. Co se stane, když se sejde pět nezávislých vývojářů v jedné místnosti? Poskytnu vám malou nápovědu: záleží na roce, ve kterém se sejdou. Kdyby k tomu došlo v roce 2008, budou si notovat, jak se jim skvěle daří, protože mohou své výtvory prodávat na Steamu nebo Xbox Live bez potřeby vydavatele. Kdyby se sešli v roce 2011, budou ještě pořád nosit na tváři úsměv, ale zároveň si postěžují, že her vychází nějak hodně a je těžší se prosadit, pokud je Steam, Sony, Apple nebo Microsoft nepromují na homepage. V roce 2013 by už měli mírně nakyslé úsměvy, protože většina jejich prodejů se odehrává jenom během slev, no a když se sešli během GDC 2016, tak už rovnou hovořili o tzv. indiepokalypse – konci distribuce nezávislých her, jak ji nyní známe. Hrozí ale skutečně něco podobného? Nebo si jen i tvůrci nezávislých her musí připustit, že úspěch se nedostaví automaticky, když udělají dobrou hru, jen proto, že je „nezávislá“? Titulek článku na otázky ústy tvůrců sice odpovídá, ale závěr je též potřeba podložit argumenty. Tady jsou.

Nový díl pořadu Games TV rozplétá pavučiny druhého Spidera

Bojíte se pavouků? Nebo jim naopak závidíte možnost prolézat starými domy a spouštět se na pavučinách, kam se jim zlíbí? Pokračování úspěšné mobilní hry Spider: The Secret of Bryce Manor vám umožní vyzkoušet si, jaké to je být osminohým slídilem.

Spider: Rite of the Shrouded Moon mixuje puzzle s příběhem a odrazem vaší reality ve hře

Arachnofobici mezi vámi si mohou dát čelem vzad, příznivci zajímavých, a podle všeho dost návykových, puzzle her by měli naopak nahlédnout blíž. Tvůrci výborné scifárny Waking Mars totiž nedávno vydali hru Spider: Rite of the Shrouded Moon, ve které se snažíte do pavoučích sítí chytat hmyz, utkáváte se hlodavci i jinou havěti, a když chcete, rozplétáte tajemství opuštěného sídla Blackbird Estate, postaveného tajemným spolkem s neurčitými úmysly. A jakkoli podle popisu, videa či obrázků působí Spider: Rite of the Shrouded Moon jako další z nekonečné řady uniformních puzzle her, ve skutečnosti je tomu přesně naopak.

Tvůrci Waking Mars se vrací s pavoučím Spider: Rite of the Shrouded Moon

Americké studio Tiger Style u nás zabodovalo hlavně vynikající scifistickou odyseou Waking Mars (viz Lukášova recenze), ovšem není to jejich první hra, která masověji uspěla. Tiger Style se zaměřuje na mobilní hraní a na iOS zaujala už jejich 2D simulace pavouka Spider: The Secret of Bryce Manor z roku 2009 (hra vyšla letos i na Android).
Hodnocení Metacritic:
91/100