Space Invaders

Space Invaders

Články

Retro GamesPlay – Space Invaders

Náš Retro tým se v průběhu let trochu zpronevěřil svému jménu a často si bere na paškál dokonce i hry vydané po roce 2000. Hrůza! Ale dnes, dnes se vrátí k pořádně hlubokým kořenům. Space Invaders, legendární střílečka, v níž laserem kosíte nekonečné legie mimozemšťanů, vyšla už v roce 1978 a během čtyř let si stihla vydělat 2 miliardy (tehdejších!) dolarů. Tak si s námi pojďte připomenout, oč vlastně běží.

Nezávislý rozcestník – RPG vede k možnému osvícení

Na Rozcestníku vystřelily nové směry, a nezávislí vandrovci se tak mají zase kde toulat. Zjistíte, co je to RPG ne-epických rozměrů. Možná se zamilujete do dívky s fialovými vlasy ráže: „Videoherní hrdinové, rozstřílím vás na cucky!“ Vandrovci, navštívíte i dalekou a dávnou Indii, ačkoliv osvícení si z cesty nejspíš neodnesete. A tak se raději ještě vypravte do známých fantastických koutů, jež po čase mohou zavonět stejně silně jako tenkrát v Baldurově bráně. Šťastnou cestu!

Arcade Olé! #1: Space Invaders

V novém seriálu, který se bude na Games.cz objevovat v průběhu prázdnin (o případném pokračování rozhodne váš zájem) se ve spolupráci s herním muzeem Arcadehry.cz podíváme do světa starých herních automatů. Naším cílem nebude jen rekapitulace historických dat, ale hlavně vyprávění zajímavých příběhů o automatech jako takových a o jejich osudech v bývalém Československu...

Bleskovky

  • 23. 7. 2014 - V animovaném filmu Pixely (Pixels), který vyjde v květnu příštího roku, se setkáme s představiteli her Pac-man, Donkey Kong, Galaga, Frogger, Q*bert, Space Invaders či Centipede.