Rytmik Ultimate

Rytmik Ultimate

Články

Video z Rytmik Ultimate předvádí, jak se skládá rockový song

K překvapení tvůrců ze studia Cinemax se hudební software (hra) Rytmik Ultimate nejlépe prodejně ujal na PC, přestože tvůrci původně počítali s tím, že se chytne spíše iPad verze. Zároveň Lukáš Macura ve svém komentáři v aktuálním Levelu 267 vysvětluje, že právě kvůli paměťovým limitům 3DS a iPadu v základní verzi Rytmik Ultimate chyběly samply, nutné ke komponování rockové a metalové hudby. Tohle omezení však zmizelo s nedávným vydáním DLC Rock Expansion, jehož možnosti tvůrci představují v sérii tutoriálových videí.

Cinemax brzy vydá DLC pro Rytmik Ultimate, které umožní skládat rockové a metalové skladby

Hudební aplikace/hra Rytmik Ultimate vyšla loni v prosinci a umožnila hráčům vytvářet širokou škálu primárně elektronické hudby. Tohoto omezení si byli vývojáři vědomi, proto vydají 20. září rozšíření Rock Expansion, které do Rytmiku přidá možnost vytvářet rockové a metalové skladby.

GamesPlay: skládáme hudbu v českém virtuálním studiu Rytmik Ultimate

Pražské studio Cinemax nabízí hráčům s inklinací k hudbě možnost skládat a sdílet svou produkci skrze sérii Rytmik už šest let. Doposud však jenom na handheldech od Nintenda. Rytmik Ultimate ale na sklonku loňského roku vyšla konečně i pro PC a iOS, což širokou škálu nástrojů ke komponování, upravování a „efektování“ hudby zpřístupnilo mnohem širšímu publiku. Zároveň jde o ideální záminku, abychom se na virtuální hudební studio podívali za přítomnosti spolutvůrce programu Martina Lindy v našem gamesplayi.

Fight Club #262 HD: Rytmizování

S Lukášem Macurou z Cinemaxu v roli hosta a s Pavlem Dobrovským, Martinem Bachem, Adamem Homolou a Alešem Smutným v rolích stálého inventáře jsme se pustili do natáčení 262. dílu podcastu Fight Club. Lukáš nás přišel upozornit na vydání nového projektu svého studia, hudební aplikace Rytmik Ultimate, dostali jsme se ale i k dalším tématům. 

Tvůrci Space Engineers a The Keep spojili síly v unikátní hudební soutěži

Hudebně a kreativně nadaní hráči by měli nastražit uši, protože Keen Software House dali hlavy dohromady se Cinemaxem a připravili si pro vás speciální soutěž. Cílem soutěže je vytvořit nejlepší cover verzi hlavního hudebního motivu, který je, společně s celým soundtrackem Space Engineers, volně dostupný na YouTube. Svou skladbu musíte vytvořit v nedávno vydaném hudbením softwaru Rytmik Ultimate.

České studio Cinemax vydává hudební nástroj Rytmik Ultimate

Rytmik Ultimate není sice přímo klasickou hrou, ale tou vlastně skoro nebyl ani Rocksmith od Ubisoftu. Český Rytmik od Cinemaxu se ve své Ultimate verzi dostane na Steam, iPad a Nintendo 3DS už 10. prosince za cenu 18 dolarů. Pokud neznáte předchozí díly série (či verze programu), tak vězte že jde o hudební nástroj pro vytváření chiptunes a oldschool herní hudby.