zavřít

Retro GamesPlay – letem světem ZX Spectrem

ZX Spectrum

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nestává se zase tak často, aby náš pravidelný páteční Retro GamesPlay navštívil nějaký host, dneska tomu tak nicméně bude. Do našeho studia zavítá Ctibor Venus a společně si představíme ne jednu stařičkou hru, ale celou plejádu pro osmdesátkový počítač Sinclair ZX Spectrum. Podíváme se tak na 8bitové legendy jako Knight Lore, Dizzy nebo programátorské výtvory Františka Fuky.

ZX Spectrum se poprvé začalo vyrábět v roce 1982, takže letos oslaví už 37. narozeniny. Předloni se objevil ojedinělý výstřelek v podobě ZX Spectrum Next, ze sériově vyráběného osmibitu pro 21. století se ovšem nestala nijak masová záležitost a zůstal spíš doménou několika nadšenců. Třeba se mezi ně po dnešním Retro GamesPlayi s Ctiborem Venusem zařadíte i vy.

Sledujte živé vysílání o hrách pro ZX Spectrum dnes od 16 hodin, své dotazy můžete psát do chatu na našem YouTube kanále.

Tagy: retro

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.