zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme komiksovou adventuru Space Quest I

Windows MAC Amiga Atari ST

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série Space Quest sestává z šesti sci-fi komiksových adventur vydaných mezi roky 1986 až 1995. V dnešním Retro GamesPlayi se podíváme na zoubek vůbec té nejstarší z nich, budeme hrát Space Quest: The Sarien Encounter. Zrodila se z nápadu Scotta Murphyho a Marka Crowea, kteří spolu předtím pracovali na vývoji The Black Cauldron, a společně chtěli vytvořit společnou sci-fi adventuru, která by zároveň v hlavní roli obsadila uklízeče.

Jak tenhle nápad obstál v praxi, to si předvedeme od dnešní čtvrté hodiny odpolední. Pavel s Honzou se společně ponoří do hlubin VGA verze. Ano, na konci osmdesátých let ještě vycházely různobarevné hry podle toho, jak schopné byly vaše grafické čipy, jak jsme si koneckonců ukázali v jednom z předchozích dílů Retra.

Své zvídavé otázky můžete jako obvykle klást během živého vysílání do chatu na našem YouTube kanále, kde je chlapci jistě ochotně odbaví.

Tagy: Space Quest (série) humor sci-fi

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.