zavřít

Remake Pathologic si můžete vyzkoušet v samostatné "demo hře"

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Remake skvělé, ale problémové adventury Pathologic se nám pomalu rozrůstá a odkládá, nicméně vyzkoušet si ho můžete už teď. Respektive jen krátkou ukázku, která sice není výřezem z plné hry, ale de facto slouží jako demoverze. Vývojáři totiž vydali pre-alfa verzi The Marble Nest, samostatné příběhové hry zasazené do světa Pathologic, která má sloužit jako spin-off k chystanému remaku.

The Marble Nest vám zabere zhruba dvě hodiny čistého času a je zdarma pro všechny. Stačí jen navštívit stránku hry na Steamu a hru si z ní stáhnout coby demoverzi. Sami tvůrci popisují The Marble Nest jako atmosférické dílo, které vám má svět Pathologic představit a naladit vás na stejnou vlnu.

Titul využívá stejné assety a premisu jako chystaná hra, ale má samostatný příběh, který s hlavními událostmi Pathologicu příliš nesouvisí. The Marble Nest neobsahuje ani všechny mechaniky, které budou přítomné ve "velké" hře a vzhledem k pre-alfa stavu byste se měli připravit na spoustu bugů.

Počítat máte podle vývojářů s dlouhými loadingy, padáním hry, nemožností ukládat, chybějícími texturami a třeba nesmíte ani měnit rozlišení a grafické nastavení během hraní. Tedy můžete, ale hra se vám pak po grafické stránce tak trochu rozbije. O chybě ale vývojáři ví a všechno postupně opraví.

Rozpracovanost The Marble Nest se odráží i na hardwarových nárocích – ty zatím nejsou nijak finální, hra není řádně otestovaná či optimalizovaná, přesto tvůrci na Steamu zveřejnili alespoň přibližné minimální požadavky na PC, které nejsou nijak hrozné:

64 bitový operační systém
Intel Core i3 nebo lepší
8 GB RAM
GeForce GTX 760 s 1 GB paměti nebo lepší

Tagy: simulace adventura

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.