Nevíte, jak vyměnit procesor? PC Building Simulator vás to naučí
zdroj: tisková zpráva

Nevíte, jak vyměnit procesor? PC Building Simulator vás to naučí

6. 4. 2018 14:02 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Každý hráč asi někdy přemýšlel nad stavbou vlastního herního děla. Ale pokud jste pod šasi svého plechového miláčka nikdy nenakoukli, troufli byste si vybrat základovou desku, k ní správnou grafickou kartu, procesor, ramky, zvukovku, zdroj… A co všechny ty kabely? Kam který patří a co to probůh je 8 pin? Než se na vlastní pěst pustíte do tak náročné operace, zahrajte si nejdřív PC Building Simulator, který vám vše vysvětlí.

Chápu, že po zkušenostech se simulátory kozy, kamene, trávy, chleba a podobných šíleností je člověk v případě dalších simulátorů ostražitý. Ale PC Building Simulator by vás neměl odradit. Myslí to totiž naprosto vážně. Kde mám důkaz, ptáte se? AMD, MSI, Gigabyte, Corsair, EVGA, Futuremark a spousta dalších. To všechno jsou reálné značky, s jejichž produkty se ve hře setkáte.

Začátky své kariéry si dokážete sami představit. Začínáte ve svém pokojíku, kde se ze zájmu šťouráte ve vlastní PC sestavě, když si jednoho dne uvědomíte, proč se tím nezkusit živit. Začnete opravovat a vylepšovat počítače přátel za menší úplatu, až se najednou začnou objevovat objednávky zvenčí, a rázem sedíte v čele vlastní firmy.

zdroj: Archiv

Zpočátku jen vyměňujete vadné komponenty za nové, testujete výkon sestavy a tak podobně. Později se dostanete i ke kompletní stavbě počítače, kde ještě víc záleží na poměru cena/výkon. Chcete přeci vydělávat, zároveň ale musíte dodat zákazníkům počítač jejich snů.

S reálnými značkami jdou ruku v ruce i reálné parametry a ceny, které se neustále pohybují. Jestli vývojáři jdou až tak daleko, že reflektují aktuální světové dění (absurdní ceny navýšené vlivem dolování kryptoměn), to už musíte zjistit sami přímo ve hře.

PC Building Simulator vás neučí stavbě počítače jen po vizuální stránce, ale také vám o každém jednotlivém komponentu a jeho částech poví, k čemu vlastně slouží. Protože si rád vyzkouším jakékoliv vážně pojaté simulace, docela mě v tomto případě svědí prst nad tlačítkem koupě. Ale asi si počkám na plnou verzi. PC Building Simulator je teď totiž v předběžném přístupu na Steamu za 20 eur. Prý pouze na 2-3 měsíce.

Nejnovější články