Nevinná kapka krve z Brutal Legend
zdroj: tisková zpráva

Nevinná kapka krve z Brutal Legend

4. 4. 2009 17:17 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Odstartuje heavymetalistův výlet do fantaskního světa plného dobrodružství a zároveň bude určovat i převažující styl hry.
PREVIEW

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Začne to nevinnou kapkou krve z neopatrného ladění kytary a vzápětí se Eddie Riggs ocitne v podivném fantasy světě plném heavymetalu, dobrodružství a nejrůznějších oblud. Než si stačí přebrat, co se stalo, hned na něj dotírá několik druidů, očividně příslušníků místního chrámu. Riggs se na nic neptá, vyrve ze země jakoby mimochodem odloženou sekyru a pustí se do bitvy.

Tak to je Brutal Legend, nejnovější akční adventura od Tima Schafera, tedy autora Psychonauts i jednoho z klíčových jmen v pozadí stařičkého Monkey Islandu. Ten znatelně akční úvod jako by předznamenal další průběh hry: velmi často se v ní totiž bude válčit a hned od začátku budete mít na výběr mezi sekyrou (na zkracování přebytečných chapadel příšerám atd) a Riggsovou kytarou, která zase bude na principu střelné zbraně zabíjet na dálku.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Při každém její použití budete navíc odměněni nějakou pořádně střelenou hudební vsuvkou: zahraniční kolegové zmiňují jízdu sexy jeptišek na obřích pavoucích nebo obří kostlivce, kterým budete muset urvat hlavu o nedalekou ostnatou bránu. To vše v duchu obalu heavymetalových desek: čili aby to bylo dostatečně pekelné a strašlivé, střelené a přitom ještě vtipné.

Když toho začnete mít akorát dost, seznámí se Riggs s rozkošnou Ofélií, od této chvíle jeho častým doprovodem na heavymetalovém dobrodružství, a společně absolvují náročnou scénku v autě, ujíždějícím druidským pronásledovatelům po propadající se a praskající vozovce. A dost možná se na celé věci nějak podepíše i ta vybuchující sopka na obzoru.

Ale pozor, varuje Schafer, jakmile s postavičkou nastoupíte do auta: je to čtyřiašedesát čtverečních kilometrů zčásti lineárního, ale zčásti otevřeného herního světa, který prý doceníte zvlášť za jízdy. Co takhle si udělat výlet do hor a vylézt na Mt. Rushmore Rockmore?

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Brutal Legend vyjde na podzim pro Xbox 360 a PlayStation 3 - více v našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Spor vydavatelů kvůli převzetí Brutal Legend  [16.2.2009 14:14 - levis]
Trailer z oživeného Brutal Legend  [15.12.2008 14:14 - levis]
Divoká prasata a okřídlený hrdina Brutal Legend  [27.10.2007 19:19 - levis]
zdroj: IGN, 1UP & Gamespot

Nejnovější články