Máte námět či připomínku? Napište nám
Návštěva kostela z Dead Island
zdroj: Archiv
Preview

Návštěva kostela z Dead Island

1. 6. 2011 15:06 | autor: levis |

Deep Silver podobně jako řada dalších vydavatelů uspořádali svou novinářskou akci ještě před E3 a největší pozornost se tu samozřejmě upínala k zombie akci Dead Island s otevřeným herním světem. V novém buildu se hráči zhostili role Xian Mei, jedné z bývalých zaměstnankyň tropického ráje Dead Island, který se přes noc proměnil v hnízdo zombíků. Mei nejspíš pracovala v kuchyni, protože po ostrově bude běhat vybavená nejrůznějšími typy seker a nožů.

Dead Island se od většiny současných zombie akcí liší tím, že místy sklouzává skoro do realistického, silně emocionálního tónu, třeba jako když navštívíte maják plný uprchlíků před zombíky. Na každém kroku tu někdo pláče, křičí nebo volá o pomoc, což třeba v konkurenční sérii Dead Rising s vážnou tváří jen tak nezažijete. Docela strašidelně působí i cesta z majáku, která je doslova lemovaná odtaženými mrtvými těly - některá jsou úplně znetvořená, jiná spálená, další roztrhaná na kusy.

Jak na staminu

Že je Mei docela slušná bojovnice si můžete ověřit hned, jak vykročíte z bezpečné zóny. Zcela klíčové je hlídat si staminu, kterou vám ubírá útočení, běhání i skákání - bez staminy se nemůžete bránit, takže je důležité tenhle ukazatel nespustit z očí. Zpočátku kolem sebe budete máchat sekyrou jako pominutí, ale brzy zjistíte, že se vyplatí občas přemýšlet a provést popravu zombíka co nejefektivněji, abyste se zbytečně neunavili. Zvlášť efektní je pak házení mačetnou nebo nožem z dálky, protože to vás skutečně stojí jen minimální úsilí.

Mei kromě toho disponuje skillem Fury, po jehož aktivaci se hrdinka dostane do varu, pohybuje se rychleji a zabíjí prakticky jedinou ranou. Příjemná je i variabilita nepřátel: jsou tu pomalí zombíci jako od George Romera, superrychlí zombíci a la 28 dní poté i unikátní zombie-bossové jako ze střílečky Left 4 Dead. Tyhle řízky ale na pláži nepotkáte, vyskytují se totiž výhradně ve městě.

zdroj: Archiv

Jak na bosse

Sotva jim vyjdete vstříc, některý z přeživších nebožáků rozezní kostelní zvony, což má ale opačný účinek - pro nemrtvé je tenhle zvuk jako pozvánka na hostinu.

Abyste se dostali do kostela a vysvobodili přeživší, je třeba zdolat obrovského brutálního zombie-titána, který je odolný téměř proti všem útokům zepředu. Klíčem tedy je uhýbat jeho ranám a pokusit se mu dostat do nechráněných zad, což by byla hračka, nebýt dalších desítek hladových potvor, které se po Mei sápají ze všech stran. Jak to dopadne přeci nebudeme prozrazovat...

Dead Island vyjde koncem roku pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Nejnovější články