zavřít

V datadisku pro Talos Principle se podíváte do pekla

Android PlayStation 4 Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Velký přídavek s názvem Road to Gehenna vyjde během jara pro skvělou first-person puzzle adventuru The Talos Principle od autorů Serious Sama. Road to Gehenna nabídne čtyři nové a údajně rozsáhlé epizody, plné mnohem obtížnějších hádanek než jaké jsou k vidění a naštvání v základní hře.

zdroj: Archiv

Původní scénáristé hry (Tom Jubert a Jonas Kyratzes) postavili příběh datadisku na příhodách Elohimova (v hebrejštině bůh) poslíčka Uriela (jeden ze sedmi archandělů), který na své cestě do Gehenny (peklo či očistec) prozkoumává skrytou část simulace a zároveň dělá všechno proto, aby za každou cenu osvobodil duše zatracených nešťastníků. Narazí též na novou společnost s vlastní historií i kulturou a pozná nové postavy.

Datadisk tedy neslibuje nic jiného než rozšíření zábavy v duchu původní hry. Autoři chtěli nabídnout hráčům něco nového, ale zároveň rozvinout myšlenky původní hry. Jak se jim to povedlo, bychom měli mít možnost vyzkoušet již během jara, kdy Road to Gehenna vyjde na Steamu. Později tento rok ale vyjde Talos Principle včetně datadisku i ve verzích pro PS4 a Nvidia Shield.

The Talos Principle: Road to Gehenna zdroj: Archiv

Za zmínku rovněž stojí, že filozofická first person adventura Talos Principle vznikla tzv. reaktivním přístupem k vývoji. Croteam sice začal vytvářet Serious Sam 4 s jasnou vizí, čeho chtějí dosáhnout, ale v průběhu procesu jim došlo, že zábava možná tkví v nových nápadech, které v průběhu vývoje objevili. Více si o tom můžete přečíst v tomto článku z GDC.

Tagy: filosofie puzzle adventura first person

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.