zavřít

Tvůrce Dragon Age Mike Laidlaw se přidává k autorům Assassin’s Creed

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox MAC Xbox One

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Mike Laidlaw po dlouhých 14 let zastával různé funkce ve studiu BioWare. Podílel se na vývoji Jade Empire v roli scenáristy, stejnou funkci měl i u prvního Mass Effectu, první dva díly Dragon Age designoval a tomu poslednímu už šéfoval. Před rokem z BioWare odešel a v těchto dnech se připojil k Ubisoftu, konkrétně québecké pobočce.

Mike Laidlaw se stává kreativním ředitelem neoznámeného projektu, který vzniká ve studiu Ubisoft Québec. K této události nedošlo ze dne na den. Laidlaw se studiem spolupracuje po dobu devíti měsíců v pozici konzultanta u zmíněného projektu.

„Od prvního dne jsem byl šokovaný talentem, kreativitou a vášní québeckého týmu. V uplynulých měsících jsem rovněž poznal město a jeho vstřícné obyvatele, což mě přesvědčilo k přestěhování se sem a oficiálnímu připojení k Ubisoft Québec,“ říká Laidlaw.

Studio před pár měsíci vydalo Assassin’s Creed Odyssey a pořádně se rozpíná. Laidlaw totiž není jedinou posilou týmu. Došlo k otevření nové budovy a vytvoření 200 pracovních nabídek. Na čem Laidlaw a jeho nový tým asi pracují?

Nabízí se samozřejmě nový Assassin. Pokud se Ubisoft bude držet tradice střídajících se studií u posledních čtyř dílů, měl by následující Assassin’s Creed pocházet z dílny Ubisoft Montreal (Unity, Origins), což dává studiu Ubisoft Québec (Syndicate, Odyssey) čas na vývoj (zvlášť pokud se na něm dělá zmiňovaných 9 měsíců).

Nové pozice pak mohou pouze doplnit kádr, ale stejně tak si můžeme zaspekulovat nad tím, že by Laidlaw mohl šéfovat úplně jinému projektu. Řekl někdo Splinter Cell? Já bych byl rozhodně pro, ale těžko říct, jaké jsou šance. Plány québeckého studia se letos už asi nedozvíme.

Tagy: Dragon Age (série) Mass Effect (série) sci-fi fantasy 3rd person

Zdroje: Ubisoft blog

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.