Mike Laidlaw, jeden z hlavních tvůrců Dragon Age, odchází z BioWare
zdroj: Archiv
Byznys

Mike Laidlaw, jeden z hlavních tvůrců Dragon Age, odchází z BioWare

13. 10. 2017 12:41 | autor: Aleš Smutný |

Po odchodu scenáristy Davida Gaidera přichází BioWare o další velké jméno. Svůj odchod po čtrnácti letech strávených ve firmě oznámil Mike Laidlaw, který naposledy působil jako šéf vývoje Dragon Age: Inquisition. Nejde ovšem o jedinou hru, na níž v BioWare pracoval. Už u Jade Empire byl v roli designéra a dohlížel na příběhovou linku, v klíčových pozicích působil u všech tří dílů Dragon Age a ruku k dílu přiložil i u Mass Effectu.

Laidlaw svůj odchod oznámil na Twitteru. „Se smíšenými pocity oznamuji, že můj čas v BioWare je u konce. … Co se týče nejbližší budoucnosti, chci strávit nějaký čas se všemi úžasnými hrami a svět, které moji kolegové vytvořili a těším se na to, že s vámi budu sdílet své zážitky na Twitchi a Twitteru.“

V tomhle Laidlaw nepřehání. Jeho Twitter sleduji a jde o nadšeného hráče, který naposledy propadnul Mashinkám od Honzy Zeleného. I z jeho vyjádření, že „přišel čas posunout se někam dál“ se dá vyčíst, že prostě potřeboval změnu prostředí a nejspíš i čas věnovat se svým koníčkům, tedy v první řadě hraní.

S ohledem na samotnou BioWare, čeká se, že se pomalu připravuje čtvrtý díl Dragon Age a pokud byste si chtěli hodně divoce zaspekulovat, Laidlaw se už nejspíš necítil na další náročný vývoj tříáčkové hry.

Nejnovější články