zavřít

Microsoft odhalil lednovou čtveřici titulů pro předplatitele Games with Gold

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Člověk se chce soustředit na aktuální dárky, které se už za pár dní objeví pod našimi jehličnany, a Microsoft už myslí na další měsíc. Další rok xboxového předplatného Games with Gold odstartuje poměrně slušně, tak doufejme, že mu tempo vydrží. Nabídka PlayStationu by se podle tradice měla odhalit poslední středu v měsíci, tedy příští týden, ale uvidíme, jestli Sony oznámení kvůli Vánocům neodloží.

Z tradičních měsíčních nadílek často vyčnívá jedna obzvlášť povedená hra, ale tentokrát se o tuto pozici pere víc titulů. Předně je zde možná nenápadná, ale o to populárnější hardcore plošinovka Celeste, která formou Games with Gold oslaví své první narozeniny. Podle Metacriticu jde o jednu z nejlépe hodnocených her roku a dostat něco takového „zdarma“ vždycky potěší.

Druhou opěvovanou hrou nabídky je střílečka v otevřeném světě ze série Far Cry. Není to pětka, není to čtyřka, dokonce to není ani trojka či některá z odboček. Pokud jste ještě nebyli v Africe, v lednu dostanete možnost navštívit její nebezpečné kouty ve Far Cry 2 a třeba ji celou podpálit plamenometem.

I další hra pochází ze slavné série existující dodnes. Ale i v případě Tomb Raidera se sáhlo trošku dál do minulosti pro velice odlišný titul – Lara Croft and the Guardian of Light. Kamera se v něm pořádně oddálila, Lara se chopila kopí a klidně v doprovodu kamaráda jím špikovala nepřátele. Navíc s jeho pomocí řešila puzzly i platforming. Byl to odvážný pokus, který se naštěstí povedl.

Taková slova už bohužel neplatí o posledním kousku, který je zde přítomen pro všechny závodně pozitivní. Dva roky staré WRC 6 nepatří k těm nejlepším rally hrám. Je to jen průměrná hra, která vás určitě nenadchne a v dnešní době už možná i urazí. Radši sáhněte po DiRT Rally nebo jeho blížícím se nástupci.

Celeste a WRC 6 budou k dispozici od 1. a 16. ledna pouze pro Xbox One, zatímco Lara Croft and the Guardian of Light a Far Cry 2 se odemknou opět 1. a 16. ledna pro aktuální i minulou generaci Xboxu. Nezapomeňte se proto v uvedená data zalogovat a přivlastnit si nabízené tituly. Do té doby máte čas využít aktuální nabídku, jejíž obsah naleznete zde.

Tagy: horolezectví simulace rallye Závodní plošinovka hardcore 2D pixel art

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.