zavřít

Koronavirus napomohl novým rekordům Steamu a Counter-Striku

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Dalo se to čekat. Čím dál tím víc lidí tráví v těchto dnech volný čas v pohodlí a bezpečí domova, a když nemohou provozovat své obvyklé koníčky, hledají nové způsoby vyžití. Steamu proto roste počet souběžně připojených uživatelů, což se samozřejmě podepisuje i na populaci hráčů v jednotlivých hrách.

zdroj: vlastní

Steam se začátkem února letošního roku pochlubil novým rekordem. Najednou se v klientu vyskytovalo na 18,8 milionu uživatelů, číslo o 300 tisíc vyšší než předchozí, dva roky starý rekord. Neděle ale nastavila nový milník, když Steam poprvé pokořil kulatých 20 milionů souběžně připojených lidí (číslo se ve skutečnosti zastavilo až na 20,3 milionu).

Bude jistě zajímavé sledovat, zda číslo dále poroste, nebo v průběhu týdne o trochu spadne vlivem toho, že spousta lidí stále dochází do práce. Ale Counter-Strike: Global Offensive si může mnout ruce. I on zkraje února hlásil nový rekord v počtu souběžně připojených hráčů, který se pohyboval pod hranicí 900 tisíc hráčů.

zdroj: Archiv

Multiplayerové střílečce se přes víkend podařilo připoutat k obrazovkám přes jeden milion hráčů, a bude-li v tomto tempu pokračovat dál (od prosince 2019 co měsíc, to nárůst o 100 tisíc), pak by zanedlouho mohla sesadit Dotu 2 z její druhé pozice na Steamu s 1,29 miliony souběžně hrajícími hráči. PUBG ale může být naprosto klidu se svými rekordními 3,2 miliony.

Mimo Steam se náramně daří i novince Call of Duty: Warzone. Už jsme vás informovali o pokoření 6 milionů hráčů (ne souběžných) během prvních 24 hodin, o čemž se Fortnite a Apex Legends mohlo jenom zdát. O další tři dny později už je to 15 milionů hráčů, kteří si vyzkoušeli nový battle royale ve světě Modern Warfare. A jakým statistikám teď napomáháte vy?

Tagy: Call of Duty (série) FPS akční multiplayer střílečka battle royale

Zdroje: PC Gamer,SteamDB,Steam Charts

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.