zavřít

Counter-Strike má vlastní battle royale

Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Ve světě Counter-Strike: Global Offensive dochází k velkým změnám. Tou první je přechod na model free-to-play s tím, že placená verze za 13 eur vám poskytne dodatečné benefity. A tou druhou je nový mód jménem Danger Zone. Sice se to na první pohled do malých map CS:GO vůbec nehodí, ale taková je skutečnost – máme tu další battle royale.

Nejprve rychlý odstavec o tom, jak funguje free-to-play model. Když začnete na Steamu hrát zadarmo, budete něco jako druhořadý občan, který nemůže hrát s těmi, kdo si za hru zaplatili. Platící hráči dostanou tzv. „Prime Status“, který znamená, že budou hrát vždy v zápasech s ostatními platiči. Navíc budou dostávat exkluzivní skiny, suvenýry a itemy.

A teď už k novému módu. Ten je výrazně menší než klasické battle royale typu PUBG, protože se v něm utká pouze 16 hráčů (nebo 18, pokud se hraje v týmech). Ani mapa Blacksite není moc rozsáhlá, byť je rozhodně mnohem větší než obvyklé mapy v CS:GO. A jedna runda by vám měla zabrat pouhých 10 minut.

Jinak je tu tak nějak všechno, co byste čekali. Začínáte bezbranní, vyberete si, kam chcete dopadnout, pak běháte po mapě, sbíráte věci, střílíte nepřátele a vyděláváte si peníze na nové vybavení. To si můžete koupit kdykoliv a přiveze vám je létající dron, který ovšem zároveň nepřátele může upozornit na vaši polohu.

Counter-Strike: Global Offensive - Danger Zone

Nejdůležitějším pomocníčkem je tablet, který vám ukazuje spoustu užitečných věcí včetně toho, v jaké zóně zrovna probíhá bombardování. A když si ho za tučnou částku vylepšíte, prozradí vám další informace, podle kterých můžete naplánovat útok (nebo útěk).

Zbraně, které najdete nebo které si koupíte, se oproti běžnému CS:GO vyznačují jednou zvláštností – mají minimum nábojů. Nezřídka se vám stane, že všechny kulky vystřílíte během první přestřelky a pak se budete muset spolehnout na chladnou ocel. Náboje si ovšem můžete nechat přivézt dronem, případně je nalézt v krabičkách rozesetých po mapě.

Uvidíme, jestli se Danger Zone v tvrdé žánrové konkurenci uchytí, ale CS:GO má tak ohromnou uživatelskou základnu, že si nový mód určitě aspoň vyzkouší velká spousta hráčů. Jestli k nim patříte, tak vězte, že kromě sólové hry můžete hrát i s přáteli, a to v týmech po dvou nebo po třech.

Celkové shrnutí nového módu, včetně představení unikátních skinů, které obdržíte za účast a dobré výkony, najdete zde. Na konec článku ještě přiložím záběry z hraní jednoho kola od serveru IGN.

Tagy: FPS TheGameAwards2018

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer, IGN (video)

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.