Opus Magnum

Opus Magnum

Články

Mistři ze studia Zachtronics vydali další programovací hru MOLEK-SYNTEZ

Jak si tak procházím portfolio amerického studia Zachtronics, nemohu jinak než smeknout. Mezi patnácti hrami, které se zaměřují na složité programovací procesy, najdete jednu jedinou, která má uživatelské hodnocení nižší než 90 %. Ale jejich novinku MOLEK-SYNTEZ nečeká podobně „temný osud“ jako Ironclad Tactics. Nebo alespoň to naznačují první ohlasy, které jsou jednoduše stoprocentní.

Hrou roku je na GDC Awards God of War, bodovali i Češi

Během sanfranciské Game Developers Conference se každoročně vyhlašují hned dvě prestižní herní ceny v řadě kategorií: Game Developers Choice, kde se vybírají ty nejlepší produkty herního průmyslu za loňský rok, a Independent Games Festival omezený jen na nezávislou scénu. Sošku za hru roku 2018 si odnesl God of War, hlavní cenu IGF získal Lucas Pope a jeho Return of the Obra Dinn.

V logické hře Opus Magnum si můžete namíchat vlastní alchymistickou substanci

Znáte indie studio Zachtronics, respektive některý z jejich titulů? Já měl kupříkladu tu čest s jejich pásovým puzzlem Infinifactory a programovací brutalitkou TIS-100. Ale špatně nevypadá ani loňský Shenzhen I/O, který připomíná hezčí verzi TIS-100. Každá z těchto her staví na zajímavém a většinou dost složitém logickém mechanismu, a nejinak tomu je u novinky Opus Magnum.
Hodnocení Metacritic:
90/100