zavřít

Česká lokalizace Far Cry 2 v obrazech

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ukázky překladu stylového menu ve formě jetého bloku, jež se dotestovává přímo v UbiSoftu. + STRUČNĚ OSTATNÍ NOVINKY

Po celovíkendovém škemrání se pro vás podařilo sehnat vůbec první ukázky z rozpracovaného překladu afrického hitu Far Cry 2. Poskytl nám je Václav "POLIS" Poláček, lokalizační manažer distributora Playman, který se na dálku snaží asistovat UbiSoftu s dokončovaným betatestem češtiny, na níž se pracuje zhruba od jara. Poprvé zde můžete spatřit řešení menu ve formě trochu jetého bloku, rozdíly vlastností zbraní, počeštění názvů diamantů v MP, úvodní obrazovku s výběrem postavy či seznam kámošů.


Jak možná víte, ve hře jsou narozdíl od např. Assassins Creed obsaženy titulky, a i proto, vedle časových důvodů (riziko přílišného zdržení), již dříve u Playmana padlo rozhodnutí upustit od zamýšleného českého dabingu. Lokalizace se jinak týká jen PC verze (ty konzolové zůstanou v anglickém originálu a vydá je Cenega), jejíž termín příchodu na domácí trh by měl být upřesněn v nejbližších dnech. Další novinky k Far Cry 2 jen telegraficky:
  • Při pořízení hry z Xzone (nebo snad jen po zjištění kódu z tamního nahozeného PDF? ;) nově dostanete také přístup ke čtyřem bonusovým misím, jež více osvětlí příběhové pozadí a budete v nich hrát za Gruzínce, Bolívijce či Francouze. Jedná se o ty samé mise, jaké nabízí svým zákazníkům americký GameStop.


  • Asi stopadesátý oficiální trailer se jmenuje "Create, share & play" a po vzoru stejně pojmenovaných videí k jiným "hrám 2.0" (Trackmania, LittleBigPlanet, Spore...) staví na vytvoření vlastního levelu v editoru, třeba s egyptskou pyramidou, jeho sdílení s přáteli a následném hraní třeba v multiplayeru. Nenechte se zmást tou recycklovanou Eiffelovkou, zbytek traileru tvoří nové záběry z map, na nichž je "amatérský" původ, resp. že si s nimi někdo nevyhrál tolik jako s levely v hlavní hře, místy docela znát:

Far Cry 2 create share play trailer
  • Far Cry 2 je první third-party hrou, která má svůj stylový prostor ve (nyní stále jen testované) službě HOME na konzoli PlayStation 3. Nebýt jiné postavičky, možná byste na screenshotech se sezením u polorozbořeného domu pod plechovým přístřeškem nepoznali, že to není přímo ze hry, a to je zjevným záměrem.


  • Jedna z prvních českých recenzí bude 24. října v časopisu LEVEL (FC2 se též objeví na obálce), jehož externí autor musel být kvůli zahrání (jinak domácím žurnalistům pořád nedostupné...) PC verze vyslán ne do Afriky, ale do kanceláří UbiSoftu.
Plná verze hry vyjde souběžně pro PC, PS3 a X360 toto úterý (USA), resp. v pátek (EU) - více v dřívějším zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
O způsobu aktivace Far Cry 2  [15.10.2008 16:16 - jd]
Ochrana Far Cry 2 po vzoru EA her  [14.10.2008 21:21 - jd]
Far Cry 2: prachy a krev v nejlepším traileru  [11.10.2008 12:12 - levis]
Krvavé diamanty v multiplayeru Far Cry 2  [5.10.2008 16:16 - levis]
zdroj: vlastní, VE, Gamefront, Xzone a další

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.