V remaku Mafie uslyšíte Marka Vašuta
zdroj: Vlastní foto autora

V remaku Mafie uslyšíte Marka Vašuta

2. 7. 2020 9:23 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Konec spekulacím. Vývojáři ze studia Hangar 13 konečně uveřejnili seznam sedmi jmen patřících hercům, kteří propůjčí svůj hlas hlavnímu hrdinovi remaku Mafie Tommymu Angelovi v sedmi jazykových mutacích. A v seznamu nechybí ani zástupce českého dabingu Marek Vašut, který je pro nás Čechy neodmyslitelně spjatý s postavou Tommyho.

Ale zatímco Tommy je pořád ten samý mladík jako před 18 lety, hlas Vašuta se během té doby nutně proměnil. A jelikož ještě nedostáváme ukázku ze hry s českým dabingem, můžete si udělat představu tak akorát z krátké ukázky jeho pochmurného povídání o rodině:

Hangar 13 se v obsáhlé novince rozpovídal o hledání nových dabérů, ale pokud doufáte, že se dozvíte něco víc o castingu českých herců, pak ještě musíte vydržet. Tvůrci se zmohli jen na příslib: „Pro českou lokalizaci se podařilo zajistit většinu českých dabérů z původní hry,“ přičemž už z dřívějška víme, že si Petr Rychlý zopakuje roli Paulieho a neměl by chybět ani Libor Hruška, který v původní Mafii měl pár menších rolí, ale určitě ho znáte jako Eddieho Scarpu z Mafia II.

Anglickým Tommym Angelem se stává herec Andrew Bongiorno s příhodnými americko-italskými kořeny. Z anglické verze hry pochází i veškerý mocap postav pro cutscény, což znamená mimo jiné i to, že Bongiorno je grafickým předobrazem Tommyho a zřejmě to bude případ i dalších herců ztvárňujících nezapomenutelné postavy.

  Mafia: Definitive Edition Facial Capture zdroj: Hangar 13

Studio po zkušenostech z vývoje Mafia III znovu spolupracovalo s hlasovou koučkou Elizou Jane Schneiderovou, jejímž úkolem je naučit herce správnému dialektu. Musela jim vštípit, že v Mafia: Definitive Edition nejde o newyorkské gangstery, ale chicagské gangstery, což přehledně demonstruje na výslovnosti slova „auto“ – v New Yorku je písmeno R ve slově „car“ neznělé (čteme jako caw), zatímco v Chicagu je ostré.

Pro nás Čechy tak vzniká zajímavé dilema. Na jedné straně dostaneme český dabing plný nostalgie, na straně druhé autentický anglický dabing, kterému je šitá na míru i choreografie a obličeje herců. Osobně to vidím tak, že si remake Mafie dám dvakrát za sebou v obou jazykových mutacích. Zbude-li na to čas a půjde-li o výbornou hru.

Mafia: Definitive Edition vyjde 28. srpna na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One a je součástí produktu Mafia: Trilogy.

Nejnovější články