Project Windless má ambice být korejským Zaklínačem
zdroj: foto:Krafton

Project Windless má ambice být korejským Zaklínačem

30. 7. 2021 9:00 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Krafton, jihokorejské studio stojící za populární battle royale PlayerUnknown's Battlegrounds, chystá temné singleplayerové RPG na motivy fantasy knižní série The Bird That Drinks Tears. V rámci tiskové konference, která proběhla minulý týden, padaly fráze jako „korejský Zaklínač“. A nutno uznat, že podle prvních obrázků přirovnání nebude úplně od věci.

Krafton si od adaptace slibuje hodně. Nechtějí se zaměřit jen na herní zpracování, ale podobně jako v případě Zaklínače plánují i komiks a seriál či film. Tím ovšem paralely nekončí. Knižní série spisovatele Leeho Jongdoa prodala na milion kusů a podobně jako tvorba Sapkowského v mnohých tématech čerpá z mytologie autorovi vlastní (v tomhle případě z korejské a indické).

Místo tradičních elfů a trpaslíků v knize najdete čtyři různé rasy, mezi kterými jsou například ještěří lidé nagy nebo dokkaebi – speciální druh korejských goblinů. Nechybí samozřejmě magie, ale i tajemný, málomluvný hrdina lidského rodu.

Samotný svět vypadá podle popisku zatraceně zajímavě. Dokkaebi například jezdí na přerostlých ochočených broucích roháčích, dočíst se můžete i obrovských létajících rybách s tajemnými runami na zádech, ale třeba i o slepičích lidech, jak jsme ostatně mohli vidět v návrhu, který firma během své prezentace sdílela.

E7NIXBEVcAQSemB zdroj: foto: Krafton

Herní projekt zatím nese kódové označení Project Windless a detailů o něm víme velmi málo. Potvrzené je, že se o vizuální styl momentálně stará výtvarník Iain McCaig, který dříve pracoval na filmových Hvězdných válkách. O tom, kdy by hra měla vyjít či na jaké platformy, ale zatím nepadla řeč. Budeme tak muset být trpěliví a počkat na víc informací. Do té doby si můžete přečíst alespoň fanouškovský překlad první kapitoly knižní předlohy.

Nejnovější články