Přehled nejzajímavějších her pro Nintendo Switch - nová Zelda, Super Mario, Splatoon 2 a další
zdroj: tisková zpráva

Přehled nejzajímavějších her pro Nintendo Switch - nová Zelda, Super Mario, Splatoon 2 a další

13. 1. 2017 16:53 | Novinky | autor: Adam Homola |

Detailně představené Nintendo Switch se na trh dostane už 3. března ve společnosti několika více či méně zajímavých her, o kterých vám více řekne už brzy Aleš, který si je zahrál. Další várka se pak chystá na léto, a z doposud oznámených projektů to pak pro letošek všechno „uzavře“ nový Mario. Nintendo si ale neschovává trumfy až na konec roku, protože hned 3. března vydá The Legend of Zelda: Breath of the Wild pro Nintendo Switch i Wii U.

Zelda & Mario

O nové Zeldě jsme toho v minulých měsících napsali mnohé, včetně dojmů z hraní, kdy jsme si mohli nové dobrodružství Linka vyzkoušet na vlastní kůži, byť na hardwarově slabším WiiU. Nová Zelda se na tiskové konferenci Nintenda dočkala nového a povedeného traileru, který naznačí jak příběh, tak prozkoumávání velkého světa, a ostatně i sandboxovou hratelnost.

zdroj: Archiv

Souslovím „sandboxová hratelnost“ se mimochodem ohání i oficiální popisek nového Maria. Super Mario Odyssey vyjde sice až na konci roku 2017, ale zřejmě nabídne na poměry série poměrně netradiční styl hratelnosti. V Super Mario Odyssey budete se známým italským instalatérem prozkoumávat velké 3D světy a podíváte se i za hranice Mushroom Kingdom.

Konkrétně se proběhnete například po New Yorku, a tak trochu po vzoru Spider-Mana budete moci skákat i na auta, chytat se semaforů, poskakovat po stěnách budov a vůbec si užívat relativně velké svobody pohybu. Mezi jednotlivými světy se pak budete přesouvat na velké vzducholodi. Nový Mario znamená i nové funkce a jednou z nich má být vaše vlastní čepice, kterou lze na nepřátele vrhat. S multiplayerem se pro Super Mario Odyssey nepočítá.

zdroj: Archiv

Arms

Vedle zavedených značek hodlá Nintendo na Switch debutovat i s novými hrami, a jednou z nich je bojovka Arms. Vžijete se v ní do role jednoho z bojovníků, který má natahovací ruce. Vy jej (či ji) můžete vybavit vlastní kombinací natahovacích rukou, a pak skrze mačkání tlačítek a máchání rukou s ovladači Joy-Con nepřítele ubít k smrti.

Každý z bojovníků má své silné i slabé stránky a vy máte kontrolu nejen nad počátečním úderem, ale také jeho směrem během „letu“ – takticky se tak lze přizpůsobovat nepříteli a jeho pohybům. Počítá se také s falší, vyhýbáním a blokováním úderů.

Souboje by měly v Arms zpestřit i jednotlivé arény svými unikátními překážkami. Jednou tak rozdáváte rány kolem podivných sloupů s tekutinou, jindy jste v děsivé laboratoři nebo se s nepřítelem boxujete ve vzduchu díky trampolínám.

Taktika začíná právě u výběru vhodných rukou. Jednu můžete mít velmi silnou a pomalou, zatímco druhou bleskově rychlou, ale tím pádem vhodnější spíše na nastartování nějakého silnějšího komba. Arms je určena pro dva hráče a vyjde někdy na jaře letošního roku.

zdroj: Archiv

1, 2, Switch

Na nové platformě Nintenda nesmí chybět ani série různých miniher. Vděčné role se ujme titul 1, 2, Switch, podle tvůrců ideální kandidát na nějakou party. Vtip 1, 2, Switch spočívá v tom, že hráči se nedívají na obrazovku, ale na sebe. Otázkou je, v čem pak spočívá hratelnost, a jak se to vlastně hraje. Jen podle zvuku? Nejspíš.

Nebo nejde ani tak o hraní jako takové, jako spíš o zábavu a blbnutí s ovladači. V minihrách se totiž proti sobě s kamarádem postavíte jako kovbojové z divokého západu nebo hrajete stolní tenis, předstíráte dojení krávy, pojídání hamburgeru či vzájemně napodobujete taneční pohyby.

Každá minihra má využívat Joy-Cony trochu jiným způsobem a celé 1, 2, Switch má být založené na jednoduchosti a jakési okamžitosti hraní. Složitou či komplexní hratelnost tak musíte hledat jinde, zatímco s 1, 2, Switch se nejspíš dobře vyblbnou třeba děti.

zdroj: Archiv

Splatoon 2

Pro starší ročníky může být zase pro změnu určená Splatoon 2. Pokračování úspěšné multiplayerové střílečky, která debutovala na WiiU v roce 2015, nebude měnit zavedené pořádky a spíše koncepty původní hry rozšíří. To znamená návrat zápasů 4v4, tentokrát s možností lokálního multiplayeru.

Online zápasy samozřejmě chybět nebudou, stejně jako se vrátí některé postavy z prvního dílu. Ty doplní postavy nové. Počítá se i s novými zbraněmi, a hrát budete moci jak na Joy-Conech, tak na ovladači Nintendo Switch Pro Controller. U obou stylů ovládání lze pro přesnější míření použít i gyroskopy.

Zajímavé je, že podle Nintenda bude Splatoon 2 podporovat i chystanou aplikaci pro chytré telefony, která má „obohatit“ matchmaking a „umožnit“ hlasový chat. Znamená to snad, že skrze samotnou konzoli Nintendo Switch nebude možné s nikým hlasový chat používat, a bude k němu nutná ona doprovodná aplikace? Zřejmě ano… Splatoon 2 ještě přesné datum vydání nemá, ale zahrát bychom si hru měli někdy v létě tohoto roku.

zdroj: Archiv

Mario Kart 8 Deluxe

Po povedených remacích Zelda her se Nintendo podívalo i na jednu z nejúspěšnějších WiiU her a hodlá ji převést na Switch. Nejde o nic jiného než o Mario Kart 8, která se v podobě Mario Kart 8 Deluxe dostane na Nintendo Switch 28. dubna.

Nintendo označuje hru za definitivní verzi původních závodů s tím, že kromě veškerého obsahu hry a DLC přidá také lokální multiplayer pro čtyři hráče, který si půjde zahrát v TV módu v rozlišení 1080p.

Stávající a dobře známý obsah původní hry z WiiU doplní v Deluxe verzi také několik nových postav, tratí a upravený Battle mód.

zdroj: Archiv

Snipperclips – Cut it out, together!

Zatímco Arms či Zelda nabídnou pravděpodobně komplexnější a dlouhotrvající hratelnost s cenovkou 60 euro, Snipperclips – Cut it out, together! bude na Nintendo Switch zástupcem menších her. Nintendo ji bude prodávat za cenu 20 euro a půjde o na pohled jednoduchou logický puzzle, založený na vystřihování.

Vystřihovat do různých tvarů totiž můžete sebe i svého kolegu, se kterým pak řešíte dynamické puzzly. Můžete spolupracovat, ale můžete si také škodit, a hra bude podporovat kooperaci až čtyř lidí. Snipperclips – Cut it out, together! vyjde na Nintendo Switch někdy v březnu tohoto roku.

Snipperclips - Cut it out, together! zdroj: tisková zpráva

A pak ten zbytek

Vedle her od Nintenda (včetně Xenoblade Chronicles 2) bude Switch domovem i pro řadu her od jiných studií a vydavatelů. Nedávné spekulace o exkluzivitě Beyond Good & Evil 2 se zatím nepotvrdily, ale Ubisoft samozřejmě nesmí u launche Switch chybět. Pro novou konzoli si firma připravila hned trojici her: Just Dance 2017, Rayman: Legends Definitive Edition a Steep.

Activison přihodí svou trošku do mlýna ve formě Skylanders: Imaginators a EA přispěchá se zatím neupřesněnou verzi FIFA fotbalu. Bethesda přihodí The Elder Scrolls V: Skyrim (nevíme, jestli základní hru nebo nedávno vydanou Special Edition), a z dalších her můžeme jmenovat například NBA2K 18, Super Bomberman R, Ultra Street Fighter II, Has Been Heores, Disgaea 5 Complete, Dragon Ball Xenoverse 2 (pracovní název), nebo třeba nový Shin Megami Tensei. Dostaví se i modrý ježek ve formě Sonic Mania a Project Sonic 2017. Chybět nebude ani LEGO City Undercover, I am Setsuna, Syberia III, Puyo Puyo Tetris, Farming Simulator nebo Rime.

A ano, na Nintendo Switch vyjde i Minecraft. Spousta z těchto her ale zatím má datum vydání nastavené buď na „TBD“ (= bude upřesněno), nebo vyjdou někdy v průběhu letošního roku. Her zatím není pravda mnoho, a ještě méně jich vyjde přímo na start konzole, což je ale tradiční problém snad všech nových platforem. Navíc nás letos čeká nejen E3, Gamescom a různé PAXy, ale i jiné akce - oznámení nových her či portů her stávajících se jistě dočkáme i mimo velké akce.

zdroj: Archiv

Z prvních informací se ale zdá, že Switch zatím nevybočuje z tradičních mantinelů Nintenda. Platformu potáhnou primárně hry od Nintenda s tím, že sem tam vystrčí růžky nějaký zajímavý menší projekt. Těžko si ale na Switch zahrajeme Mass Effect: Andromeda, Resident Evil 7, Prey, For Honor, Wildlands, nebo třeba Red Dead Redemption 2. Nintendo jde opět svojí cestou a PlayStation 4 ani Xbox One (natož PC) nechce konkurovat hardwarem, ani vydáváním stejných her. Jestli je to dobře, nebo špatně nechť si každý odpoví dle vlastních preferencí…

Nejnovější články