Lords of the Fallen 2 není mrtvé, ale vývoj je teprve na začátku
zdroj: tisková zpráva

Lords of the Fallen 2 není mrtvé, ale vývoj je teprve na začátku

4. 6. 2018 16:43 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

První Lords of the Fallen to své pomyslné předloze Dark Souls sice nenatřelo, ale zároveň nešlo o žádný propadák. K dnešnímu dni se prodalo na 2 miliony kusů tohoto náročného akčního RPG, a tak není divu, že se někdy v budoucnu dočkáme pokračování. Vývoj se doteď bohužel moc nehýbal, ale s příchodem nového studia se konečně může rozjet na plné obrátky.

Lords of the Fallen 2 bylo oznámeno záhy po vydání jedničky, tedy již v roce 2014, ale věci se neudály podle představ vývojářů z CI Games. Vsadili totiž veškeré své úsilí na Sniper: Ghost Warrior 3, který nakonec nehezky propadl. Vývoj LotF 2 byl tedy upozaděn až moc ambiciózním Sniperem, jehož neúspěch mohl za další klacky pod nohy akčnímu RPG – vyhazovy, omezení rozpočtu projektu a nové směřování firmy.

Tomasz Gop, jeden z tvůrců obou Lords of the Fallen, který ze studia odešel na vlastní popud, se před rokem nechal slyšet, že na LotF 2 pracoval se stoprocentním nasazením po dva roky a za tu dobu se projekt nehnul z fáze konceptu/vize. Když se tvůrci spálili se Sniperem, uvědomili si, že ambice LotF 2 jsou až moc vysoké a projekt je potřeba ořezat.

Vypadá to, jako by studio CI Games ztratilo důvěru v sebe sama. První Lords of the Fallen totiž vznikalo ve spolupráci s Deck13 a dopadlo dobře. Nepovedený Sniper: Ghost Warrior 3 je výtvorem pouze CI Games a nyní vyšlo najevo, že vývoj Lords of the Fallen 2 bude opět probíhat ve spolupráci, ale tentokrát s novým studiem Defiant (původní studio Deck13 se odpojilo a stvořilo The Surge, nyní pracuje na The Surge 2).

CI Games ve své zprávě uvádí, že jednali s několika globálně respektovanými herními studii, která projevila zájem o vývoj Lords of the Fallen 2. Volba nakonec padla na newyorské Defiant Studios, kde předvedli nejzajímavější koncept. Studio jako takové za sebou sice nemá žádný projekt a o jeho globálním respektu tak nemůže být moc řeč, ale bylo založeno Davidem Grijnsem, který vedl vývoj Just Cause 3 a newyorskou pobočku Avalanche Studios. A to už není jen tak někdo.

Lords of the Fallen 2 tak má nové vývojáře a není bohužel jasné, jestli i pro ně platí zmiňované omezení v ambicích projektu. Vývojáři si však pochvalují svobodu v kreativitě, kterou jim CI Games poskytují. Jisté každopádně je, že se hry nedočkáme v nejbližších měsících, možná ani letech (jak bylo řečeno výše, studio vyhrálo výběrové řízení na základě konceptu, do cíle tedy ještě daleko). CI Games bude nadále u projektu vypomáhat, což je ostatně nová byznys strategie studia – spojovat se s třetími stranami.

Nejnovější články