Horor Tiché místo se dočká herní adaptace
zdroj: iLLOGIKA

Horor Tiché místo se dočká herní adaptace

27. 10. 2021 14:00 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Pamatujete si na film z roku 2018 jménem Tiché místo? Šlo o horor, kde na Zemi zaútočí mimozemšťané, kteří jsou sice slepí, ale zároveň mají supersluch a kohokoliv, kdo vydá hlasitý zvuk, okamžitě rozsápou.

Svým napínavým provedením šlo jednoznačně o jeden z těch lepších hororů poslední doby. Pokračování z loňska už sice tak zázračné nebylo, nic to ale nemění na tom, že svět, kde můžete přežít, jen pokud budete potichu, rozhodně upoutal pozornost. A to dokonce natolik, že se podle filmů chystá hra.

Na té má pracovat kanadské studio iLLOGIKA, které je složené z veteránů z Behaviour Interactive, Eidos Montréalu nebo třeba Ubisoftu. Firma doposud jenom vypomáhala jiným studiím (například se podílela na výrobě skvělého, těžkého Cupheadu), takže je otázka, jak si poradí s vlastním projektem.

Tisková zpráva toho moc neprozrazuje, jen že půjde o singleplayer s důrazem na příběh, který by měl být originální. Tak snad to nejsou jen plané sliby. Je každopádně pravda, že svět Tichého místa si vyloženě říká o nějaký ten pěkný horor ve stylu Alien: Isolation nebo Outlast.

Nejnovější články