Alan Wake Remastered možná vyjde na Switchi
zdroj: Remedy

Alan Wake Remastered možná vyjde na Switchi

21. 9. 2021 11:10 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Alan Wake Remastered byl po dlouhých spekulacích před několika týdny definitivně oznámen. Dočkat se ho máme už 5. října letošního roku. Mysteriózní thriller o spisovateli, který v tajemstvím opředeném městečku Bright Falls a temných okolních lesích pátrá po ztracené manželce, je oznámen na PC a současnou i minulou generaci Xboxů a PlayStationů, možná ale nakonec vyjde i na Switchi.

Naznačuje to dokument z brazilské ratingové agentury, v němž verze pro Switch vedle ostatních platforem taktéž figuruje. Ani vývojářské studio Remedy, ani Nintendo se k situaci přirozeně nevyjadřují, je tedy třeba vyčkat na potenciální oficiální oznámení.

Remaster Alana Wakea by nebyl první hrou od finského studia, která na hybridní konzoli dorazila. Loni jsme se dočkali překvapivého vydání Control Ultimate Edition. Ta ovšem neběží na zařízení nativně, ale pouze skrze cloudové streamování. V případě remasteru víc než deset let staré hry ale očekávám, že pokud k vydání na Switchi dojde, nebudeme se muset spoléhat na cloudové výpočty.

Alan-Wake-Remastered-for-Nintendo-Switch-Rating zdroj: Foto: CPC

Alan Wake Remastered slibuje vylepšenou grafiku a framerate, detailnější prostředí i hezčí modely postav. Otázkou samozřejmě zůstává, do jaké míry by se tyto přísliby projevily i na Switchi, ale možnost lovit Temnotu na cestách rozhodně nezní špatně. A kdyby nám hra umožnila ovládat baterku a pistoli zvlášť skrz dvojici joy-conů, rozhodně bych se nezlobil.

Nejnovější články