Nidhogg

Nidhogg

Články

Best of 2014: Nejlepší indie (nezávislá) hra

Stačí jeden pohled nejenom na Steam, ale i konzolové služby PSN, Xbox Live či Nintendo eShop a je zřejmé, jaký druh herní produkce má navrch, minimálně početně - dlouhá léta odstrkované (pfff, to je jen pro ouchyly a hipstry) nezávislé hry vytvořily hlasitou opozici rozmáchlým blockbusterům od velkých vydavatelských firem a studií, se kterou se nemusí počítat, nýbrž už přirozeně počítá. Mimo jiné tím hráče po celém světě a bez ohledu na využívané zařízení dostaly indie hry do velmi příjemné situace, kdy si nevybírají v jednu chvíli ze dvou či tří atraktivních her, nýbrž volí mezi stovkami a tisícovkami her, co by stály za hřích. Rok 2014 navíc v plné kráse předvedl, že i v počtu prodaných kusů se leckteré nezávislé hry začínají tzv. velkým hrám blížit, aniž by to jejich tvůrce nutně vedlo k překotné transformaci na velká studia. Kdepak, mají rádi svou tvůrčí volnost, což třeba loni dokázalo vydání her jako Legend of Grimrock II nebo Transistor. Ani jedna hra není pro tvůrce debutem, ale přesto se kvalit nezávislé tvorby drží a figurují tudíž obě i v naší TOP 5. A Jaké další indie hry nám loni padly do očí a škrábou tam naše rohovku dodnes?

Nidhogg - videorecenze

Nijak nepřeháníme, když napíšeme, že lo-fi bojovka Nidhogg dokáže člověka naprosto uhranout. Lukáše uhranula natolik, že hru zrecenzoval, věnoval jí komiksový strip a teď konečně i údernou videorecenzi, ve které vám definitivně osvětlí nejhlubší vrstvy a významy této nehorázně zábavné šermířské zběsilosti.

Nezávislá šermovačka Nidhogg nabízí neotřelý styl

Pokud jste nikdy neslyšeli o hře jménem Niddhog, nic si z toho nedělejte, tohle není snadný oříšek pro informační rozlousknutí. Nicméně spousta lidí zažraných do indie scény se na ni už pár let pořádně těší a teď jistě otevírají pixelaté šampaňské, aby oznámili datum vydání hry.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
26. ledna 2014
Recenze