NBA 2K14

NBA 2K14

Články

Best of 2013: Nejlepší sportovní hra

Sportovní hry jsou jedním z mála žánrů, ve kterém svým barbarským vpádem letos nezpůsobily vítr hry, které ještě pořád označujeme za „nezávislé“, i když s tím brzy stejně sekneme, protože to přestává mít vypovídací hodnotu. Důvod je prozaický – udělat kvalitní sportovní hru je technicky velice náročné, a když chcete mít svůj sport s oficiální licencí, je to náročné i finančně. Takový New Star Soccer už léta (v roce 2013 bohužel ne) dokazuje, že i malé studio si může troufnout na sportovní hru, ale jinak, než na to jdou těžkotonážní cvaldové od EA, 2K nebo Segy. A jakkoli nepochybuju, že díky stále větší přístupnosti hotových technologií (Unity a spol.) se nezávislá studia časem začnou čím dál víc spouštět i ve sportovních hrách, za minulý rok se do výběru nejlepších sportovních titulů opět probojovali staří známí. Ne z nutnosti, ale zaslouženě, přestože se všichni až na jednoho drží filozofie mírného pokroku v mezích zákona.

10 nejprodávanějších her v USA za minulý rok podle NPD

Rok 2013 nedávno skončil a NPD už stihla dopočítat všechna číslíčka. Vydali velkou zprávu, ze které je ale snad nejzajímavější seznam deseti nejprodávanějších her v Severní Americe za uplynulý rok. Kdo chce, může rovnou přeskočit na konec článku, kde se nachází kompletní žebříček, ale teď si to vezmeme hezky od konce. Na posledním desátém místě je letošní novinka Disney Infinity. Nová herní značka, která těží ze spousty veleznámých filmových licencí od Disneyho, to dokonce dotáhla před veleúspěšné Skylanders od Activision.

Bleskovky

  • 29. 5. 2014 - Potvrzeno: Členové PS Plus programu obdrží v červnu zdarma hry PixelJunk Shooter Ultimate (Cross Buy, PS4), Trine 2: The Complete Story,  NBA 2K14 (PS3), Lone Survivor (Cross Buy, PS3) a Dragon Crown (PSV) a Surge Deluxe (PSV).

  • 13. 5. 2014 - Video:) Pohyby a situace z NBA2K14 v reálném životě.