Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

Články

Dokument Valve o hráčích DotA 2 je prý dokončen

Filmové dokumenty se na fenomén her a lidí kolem nich zaměřují stále častěji, což je...

Herní blok filmového festivalu AFO oslovil i kované nehráče

V půlce dubna jsme upozorňovali na festival dokumentárních filmů AFO 2013, jenž se v letošním roce mimo běžných vědeckých okruhů věnoval i herní tématice. Trojice promítnutých filmů a zběžné debaty jste si mohli zakusit sami – avšak neméně zajímavá je i stránka produkční, obvykle zapřená běžným smrtelníkům. V našem reportu z AFO 2013 se proto budeme věnovat nejen tomu, co a proč AFO promítalo, ale také jak k tomu vlastně došlo.

Olomoucký festival AFO od pátku do neděle o hrách

Před pár týdny jste si u nás mohli přečíst o letošním ročníku festivalu dokumentárních filmů Academia Film Olomouc, totiž že jeho součást bude i menší blok o hrách. AFO je momentálně v plném průběhu (právě v tuto chvíli na něm třeba mluví Elise Andrew, paní spravující skvělou facebookovou stránku I Fucking Love Science), přičemž tři herní dokumenty z programového bloku Fenomén: Videohry bude promítat od zítřka až do neděle.

Festival Academia film Olomouc prokáže, že i videohry jsou věda

Hry se na konto své podstaty otírají o filmovou i vědeckou scénu odjakživa, ne tak často jim však bývá poskytnut prostor, aby se vedle spřízněných oborů mohly veřejně prezentovat. Skvělou příležitost k tomu nyní hry dostanou během 48. Ročníku Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia film Olomouc, který se bude ve dech 16. – 21. dubna konat v Olomouci.

Promítání Indie Game: The Movie zdarma v Techsquare

Zajímavou akci v pražském Techsquare pořádají vývojáři z nezávislého týmu Flow Studio. 12. července od 19.00 se zde bude zdarma promítat herní dokument Indie Game: The Movie, který na Games.cz velmi pozitivně hodnotil Honza Modrák. Pokud si tedy z nějakého důvodu nechcete film koupit přímo od tvůrců, nebo prostě jen chcete potkat některé české herní vývojáře (ale i členy redakce Games.cz), máte k dispozici skvělou příležitost.

Nezávislé hry budou mít svůj vlastní film

Již brzy spatří světlo projektoru projekt nezávislých filmařů, nezávislých herních tvůrců, prostě nezávislých uměleckých duší. Indie Game: The Movie by snad konečně mohl tnout do živého, a představit tak celosvětově hernímu publiku jednu (za jakou ji mnozí mají) „poblázněnou“ subkulturu videoherních vývojářů. V polovině srpna by totiž měl vyjít dokument, který zachycuje nezávislé tvůrce videoher, jak tvoří, jak si neví rady, jak své hry nakonec zdárně dokončí a radují se z dobře odvedené práce.