Nezávislé hry budou mít svůj vlastní film
zdroj: tisková zpráva

Nezávislé hry budou mít svůj vlastní film

24. 7. 2011 11:26 | Téma | autor: Marek Král |

Již brzy spatří světlo projektoru projekt nezávislých filmařů, nezávislých herních tvůrců, prostě nezávislých uměleckých duší. Indie Game: The Movie by snad konečně mohl tnout do živého, a představit tak celosvětově hernímu publiku jednu (za jakou ji mnozí mají) „poblázněnou“ subkulturu videoherních vývojářů. V polovině srpna by totiž měl vyjít dokument, který zachycuje nezávislé tvůrce videoher, jak tvoří, jak si neví rady, jak své hry nakonec zdárně dokončí a radují se z dobře odvedené práce.

zdroj: Archiv

V klipu vidíme obvyklé podezřelé: Edmunda McMillena + Tommyho Refenese (Super Meat Boy), Phila „Poissona“ Fishe (Fez) a Jonathana Blowa (Braid). To ale neznamená, že by se v konečném filmu měli opomíjet jiní. Náhodným výčtem se můžeme těšit na: Aleca Holowku + Dereka Yu (Aquaria), Adama Saltzmana (Canabalt), Jasona Rohrera (Passage), Kellee Santiago + Jenovu Chena (Journey), Marka Essena (Flywrench) či Kyla Pulvera (Snapshot). A to jich bude daleko víc. Jak říkám, tohle bude veliké.

Za projektem stojí James Swirsky, nezávislý fotograf/filmař a také zakladatel filmařské firmy BlinkWorks, a Lisanne Pajot, která pracovala v Canadian Broadcasting Corporation (CBC) coby editorka lifestylových seriálů, dělala i pro dokumentární sekci, a je navíc zběhlá reportérka se slabostí pro rozhovory. Svou přičinlivostí získali oba dva řadu cen. Ostatně z výše vyvěšeného traileru lze snadno vyčíst poctivou práci profíků, která prostě šlape. A to jim s projektem nikdo nepomáhal. Veškerá výroba, sepsání a natočení materiálu, jeho střih, i tvorba webových stránek - to vše připadá na jejich bedra.

Film se plánuje promítat na nejrůznějších festivalech letos na podzim (nejsem si ale moc jistý, jestli také plánují návštěvu srdce Evropy), dostane se i DVD (v plánu je i speciální edice s mnoha odřezky, které se na standardní DVD placku nedostanou) a do digitální distribuce. Na Kickstarteru si kvůli tomu tvůrci dali za cíl shromáždit 35 tisíc dolarů. Komunita nadšenců se s tím však nespokojila a nakonec schrastila 71 355 dolarů, což je zhruba 1 212 675 Kč. A když si k tomu připočteme 390 658 korun, které se tvůrcům podařilo nastřádat minule, stojí před námi částka 1 603 353 Kč; to by snad na pokrytí výdajů mělo stačit.

Fantastickou tečkou na závěr budiž informace, že na filmovém soundtracku se podílí šikovný Jim Guthrie, který stojí za hudbou Superbrothers: Sword & Sworcery EP, a o jehož tvorbě už víte něco málo z minula. Co na to říkáte?

Nejnovější články