zavřít

XGI prý nechce podvádět s ovladači, ale...

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Včera se objevila zpráva na X-Bit Labs, ve které se rozebíral problém možného cheatování v ovladačích Reactor pro chystané grafické čipy Volari od XGI.

Samozřejmě, že cheatováním se míní z minulosti nechvalně známé „optimalizace“ NVIDIE a ATI, které se objevily například ve 3D Marku 2003. K podezření z možnosti cheatování v driverech Reactor vedla existence speciálního souboru „xrvkp.sys“, který obsahoval seznam různých herních titulů (respektive jejich spouštěcích .exe souborů).

Hned další den však společnost oficiálně prohlásila, že se k žádnému cheatování neschyluje. Existence pochybného souboru byla vysvětlena jednoduše tak, že prý vznikl při vývoji driverů. Vývojáři údajně zapomněli tento seznam odstranit, v novějších verzích ovladačů Reactor už obsažen nebude. Zatím není žádný přímý důkaz z nějakého benchmarku, proč XGI nevěřit, ale na druhou stranu, když švindlují ostatní, není tak úplně jednoduché zůstat stranou. Na druhou stranu pochybné optimalizace značně poškozují pověst producentů grafických čipů, která se buduje pomalu a dlouhodobě.

Související články: NVIDIA zase podvádí s ovladači, Promluva Johna Carmacka na téma „optimalizací“, Spory NVIDIE a FUTUREMARKU, ATI přestala podvádět s ovladači?, ATI nepřestala podvádět s ovladači?

zdroj: X-BitLabs

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.