zavřít

Mad Catz je zpátky ve hře

PlayStation 4 Xbox One

- Hardware autor: Jiří Svák Komentáře: 0

Známý výrobce herních periferií vstává z popela 10 měsíců po vyhlášení bankrotu. Komu chyběly myši a klávesnice à la transformer, může se těšit na nové modely.

Americká firma Mad Catz ukončila svou činnost na konci března 2017. Bankrotu předcházely zprávy o špatném finančním stavu firmy, za které mohla z velké části nevydařená spolupráce na hře Rock Band 4. Firma musela dokonce propustit více než třetinu zaměstnanců a prodat svůj byznys s ovladači Saitek. Zotavit z problémů se jí však už nepodařilo.

Jak se ale ukázalo, značku odkoupila čínská společnost, která se rozhodla obnovit výrobu pod staronovým názvem Mad Catz Global Limited. Comeback by to měl být se vším všudy – firma plánuje vystavit své nové produktové portfolio již na CES 2018.

Informace o novinkách však můžeme na stránkách Mad Catz vidět už nyní. Firma obnovuje produkci svých vlajkových řad – herních myší R.A.T., klávesnic S.T.R.I.K.E., podložek G.L.I.D.E. i sluchátek F.R.E.Q. Zajímavě zní nová myš R.A.T. AIR, která podporuje bezdrátové nabíjení pomocí přiložené podložky.

Jsme zvědaví, jak si obnovený Mad Catz v konkurenci povede. Optimistický výhled však nastiňuje zpráva CNET, která tvrdí, že výrobu v Číně budou mít na starost původní továrny, s designem a návrhem periferií Mad Catz by tedy měly mít bohaté zkušenosti.

Tagy: hudební GDC 2015 Herní periferie R.A.T. MAD CATZ CES 2018

Zdroje: Kotaku,CNET,TZ Mad Catz

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.